Reklama

Reklama

Mieszkańcy spisali się na medal, magazyny są pełne. Jest apel o… wstrzymanie się z oddawaniem krwi

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: poglądowe-archiwum

Mieszkańcy spisali się na medal, magazyny są pełne. Jest apel o… wstrzymanie się z oddawaniem krwi - Zdjęcie główne

Krwiodawcy - także ci z Kutna - tłumnie ruszyli oddać krew po inwazji Rosji na Ukrainę. RCKiK apeluje, by chwilowo wstrzymać się z odwiedzinami w punktach krwiodawstwa | foto poglądowe-archiwum

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Zwykle krwiodawcy, kluby krwiodawców i Regionalne Centra Krwiodawstwa apelują o to, by mieszkańcy udawali się do punktów, by oddać krew. Podobne prośby – również w Kutnie – pojawiły się po wejściu wojsk rosyjskich na Ukrainę.

Reklama

Jak się okazało krwiodawcy spisali się na medal i Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa poinformowało, że do końca marca RCKiK w Łodzi będzie nieczynne w weekendy.

- W związku z ogromną ilością Dawców w ostatnich dniach i stanami magazynowymi w Banku Krwi znacznie przekraczającymi aktualne zapotrzebowanie zwracamy się z prośbą o przełożenie Waszej wizyty na późniejszy czas. Mamy na uwadze racjonalną gospodarkę krwią , oraz określony (42 dni) termin przydatności tego preparatu – informuje Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa.

Pracownicy RCKiK dodali, że zwrócą się z kolejnym apelem o pomoc jeżeli sytuacja będzie wymagała zwiększenia ilości pobieranej krwi. 

- Mamy pewność, że nasze społeczeństwo solidarnie na niego odpowie – podkreśla RCKiK w Łodzi.

Kolejnym z powodów dla których poproszono o wstrzymanie się z oddawaniem krwi jest fakt, że jeżeli krwiodawcy teraz masowo będą udawać się do punktów poboru krwi, to może ich zabraknąć za kilka tygodni, kiedy krwi znów może być mało.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)
Wczytywanie komentarzy