Reklama

Reklama

Ukrainiec apeluje do swoich rodaków. Nagranie z kutnowskiego dworca szybko obiega internet [WIDEO]

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: joemonster.org

Ukrainiec apeluje do swoich rodaków. Nagranie z kutnowskiego dworca szybko obiega internet [WIDEO] - Zdjęcie główne

Młody Ukrainiec zaapelował do swoich rodaków o mądre korzystanie z darmowej pomocy. Nagranie zrealizowano na kutnowskiej stacji | foto joemonster.org

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Internet obiega nagranie z kutnowskiej stacji kolejowej. Młody Ukrainiec apeluje na nim do swoich rodaków, by ci mądrze korzystali z darmowej pomocy w Polsce i jeśli mają taką możliwość płacili np. za bilety.

Reklama

Uchodźcy z Ukrainy mogą liczyć na darmową pomoc. Wielu przewoźników gwarantuje im darmowe przejazdy, zwykli Polacy kupują żywność, czy artykuły higieny osobistej, by potem przekazać je uciekającym przed wojną Ukraińcom.

Jeden z Ukraińców na kutnowskiej stacji kolejowej zaapelował do swoich rodaków, by ci jeśli nie muszą nie korzystali z darmowej pomocy, tylko jeśli jest taka możliwość starali się płacić np. za bilety.

- Chciałbym zwrócić się do Ukraińców – kto może kupić, niech kupuje. To ważne. Ludzie, którzy sprzedają bilety też muszą dostać wypłatę. Pociągi, kierowców, to wszystko trzeba opłacać – mówi mężczyzna na kutnowskiej stacji.

Mężczyzna zaznacza, że darmowa pomoc powinna trafiać przede wszystkim do kobiet z dziećmi, które znalazły się w Polsce uciekając ze swojego kraju.

Nagranie, które pojawiło się w serwisie joemonster.org cieszy się dużą popularnością, a internauci chwalą mężczyznę za jego podejście do omawianego przez niego tematu. Nagranie można zobaczyć pod TYM LINKIEM.

Dodajmy, że od momentu wybuchu wojny na Ukrainie mieszkańcy Kutna i okolic bardzo aktywnie angażują się w pomoc uchodźcom. Zbierane są pieniądze, organizowana pomoc humanitarna, zapewniane noclegi. Organizowane są zbiórki krwi.

Mieszkańcy naszego miasta odwiedzają kutnowski dworzec w godzinach w których przejeżdżają pociągi z uchodźcami, by dać im wodę, czy jedzenie. Warto podkreślić, że niektórzy Ukraińcy zatrzymują się w Kutnie, by odpocząć tu przed dalszą podróżą. Z tego powodu Urząd Miasta w Kutnie uruchomił punkt tymczasowego pobytu dla uchodźców w którym ci mogą spędzić 2-3 noce. Punkt znalazł się w Szkole Podstawowej nr 1.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)
Wczytywanie komentarzy