reklama
reklama

Mieszkańcy sugerują, że tu potrzebny jest gruntowny remont. Ratusz odpowiada [ZDJĘCIA]

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Mieszkańcy sugerują, że tu potrzebny jest gruntowny remont. Ratusz odpowiada [ZDJĘCIA] - Zdjęcie główne
Zobacz
galerię
15
zdjęć

reklama
Udostępnij na:
Facebook
WydarzeniaMieszkańcy Kutna zabrali głos w sprawie jednego z obiektów sportowych w naszym mieście. Sugerują, że przydałoby się mu spore odświeżenie. Jak na te komentarze odpowiada Urząd Miasta?
reklama

Remont ogrodzenia "Kutnowianki"

Przypomnijmy - w tym tygodniu zamieszczono informację o planowanym remoncie ogrodzenia wokół stadionu miejskiego przy ulicy Oziębłowskiego, czyli popularnej „Kutnowianki”. O szczegółach pisaliśmy TUTAJ.

- Łącznie będzie to 470 metrów bieżących paneli o dwóch różnych wysokościach: 4-metrowych i 2-metrowych. Dodatkowo zamontowane będą dwie bramy o szerokości sześciu metrów oraz sześć furtek – informowało biuro prasowe Urzędu Miasta Kutno.

reklama

W mediach społecznościowych mieszkańcy Kutna pisali, że podobne prace powinny objąć również trybunę, płytę boiska, oraz budynek, który znajduje się na terenie tego obiektu.

Miasto Kutno odpowiadając na te komentarze podkreślało, że krok po kroku zamierza poddawać modernizacjom różne elementy „Kutnowianki”.

Będą kolejne prace?

Dlatego wczoraj drogą mailową poprosiliśmy o szczegóły. Urząd Miasta szybko podzielił się swoimi planami.

reklama

- Mamy na uwadze stan stadionu przy ulicy Oziębłowskiego. Stąd pierwsze prace związane z wymianą ogrodzenia już podczas realizacji Zielonej Osi Miasta. Teraz zamierzamy dokończyć tę sprawę tak, by betonowy płot nie odstraszał swoim wyglądem. Cały czas na bieżąco obserwujemy różnego rodzaju konkursy na dotacje, również te na inwestycje w infrastrukturę sportową – przekazuje nam Urząd Miasta w Kutnie.

reklama

Ratusz poinformował, że będzie chciał skorzystać z dofinansowania jak tylko pojawią się możliwości jego pozyskania.

Jaka jest historia tego stadionu?

- Znajdujący się nad Ochnią stadion Kutnowianki jest najstarszym tego typu obiektem sportowym istniejącym obecnie w Kutnie. Liczy sobie prawie 100 lat. Powstał w 1930 roku z inicjatywy obywatela ziemskiego Adama Zawadzkiego, będącego wtedy prezesem lokalnego Towarzystwa Gimnastycznego Sokół. Za symboliczną złotówkę sprzedał klubowi teren pod jego budowę - czytamy na stronie Urzędu Miasta w Kutnie.

Dzięki temu udało się wybudować stadion z boiskiem, który uroczyście otwarto w lipcu 1930 roku. Stadion znajdował się wtedy przy ul. Sokolej i wśród dawnych kutnowskich kibiców zyskał nazwę Sokolnia.

- W latach 1939-1945 stadion został doszczętnie zniszczony przez niemieckiego okupanta. Odnowiony obiekt uroczyście oddano do użytku 22 lipca 1955 roku. Wokół boiska powstała czterotorowa bieżnia, a obok skocznie i rzutnie lekkoatletyczne. W następnych latach zbudowano jeszcze korty tenisowe o nawierzchni ceglastej. Było to pierwsze miejsce w Kutnie, gdzie po wojnie można było grać w tenisa ziemnego. Za to zimą na stadionie organizowano lodowisko dla mieszkańców miasta - przypomina UM.

Stadion przez lata służył wielu kutnowskim klubom. Swoje mecze rozgrywała tu nie tylko drużyna piłkarska Kutnowianki, ale również Czarnych Kutno.

reklama
WRÓĆ DO ARTYKUŁU
reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama
reklama