Reklama

Reklama

Mieszkańcy tych miast w Łódzkiem są najgorzej wykształceni. Jak wypadło Kutno?

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Województwo łódzkie znalazło się na trzecim miejscu w rankingu stworzonym przez GUS. Odsetek najsłabiej wykształconych mieszkańców wynosi w Łódzkiem 16,2%. Gorzej jest w województwach podlaskim (17,1%) i warmińsko-mazurskim (18,1%). Jak sytuacja prezentuje się w poszczególnych miastach w regionie, w tym w Kutnie? Sprawdź.

Reklama

Miasta Łódzkiego z najgorzej wykształconymi mieszkańcami

Najsłabiej wykształceni to ci, którzy ukończyli szkołę podstawową lub mają wykształcenie niepełne podstawowe.

Jak wyjaśnia Główny Urząd Statystyczny, zostało ono sporządzone na podstawie Narodowego Spisu Powszechnego z 2021 r. Sprawdzono wówczas, jaki jest  poziom wykształcenia ludności w wieku 13 lat i więcej. 

"Odsetek mieszkańców z wykształceniem podstawowym oraz niepełnym podstawowym w Polsce w roku 2021 wynosił 14,2% (15,1% wśród kobiet oraz 13,2% wśród mężczyzn)" - czytamy na stronie GUS-u.

Na przestrzeni lat widać jednak, że Polacy są coraz lepiej wykształceni i ubywa tych z podstawowym lub niepełnym podstawowym.

Według danych z Narodowego Spisu Powszechnego przeprowadzonego w 2011 roku odsetek mieszkańców z wykształceniem podstawowym oraz niepełnym podstawowym wynosił wówczas w Polsce 19,7% (21,7% wśród kobiet oraz 17,5% wśród mężczyzn).

Z kolei według danych z 2002 roku odsetek mieszkańców z wykształceniem podstawowym oraz niepełnym podstawowym wynosił w Polsce 34,1% (36,4% wśród kobiet oraz 31,6% wśród mężczyzn).

Jak teraz wypadły poszczególne miejscowości województwa łódzkiego? Jak na tle województwa i kraju prezentuje się Kutno? Sprawdź w naszej galerii. Umieściliśmy w niej również informacje o procentowym udziale osób z wykształceniem podstawowym lub niepełnym podstawowym w stosunku do całkowitej liczby mieszkańców.

Artykuł pochodzi z portalu tulodz.pl. Kliknij tutaj, aby tam przejść.
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)
Wczytywanie komentarzy