Reklama

Reklama

Uwaga! W lesie pod Kutnem będą polować na dziki

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: poglądowe

Uwaga! W lesie pod Kutnem będą polować na dziki - Zdjęcie główne

Uwaga! W lesie pod Kutnem będą polować na dziki | foto poglądowe

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Już w najbliższy weekend pod Kutnem zorganizowane będzie dodatkowe polowanie zbiorcze na dziki.

Reklama

Jak informuje gmina Strzelce, na podstawie otrzymanej wiadomości z Koła Łowieckiego „Sokół”, polowanie odbędzie się 28 stycznia i obejmie teren leśny miejscowości Siemianów (gmina Strzelce) oraz Głogowiec (gmina Kutno). 

Dzik, poza naturalnym zasięgiem swojego występowania, jest uważany za gatunek inwazyjny, czyli taki, który stanowi zagrożenie dla danej flory i fauny. Polowanie to jedyna forma pozwalająca na regulację populacji tych zwierząt. Polowanie na dziki w Polsce w przypadku odyńców, warchlaków, wycinek i przelatek, a także loch trwa cały rok

Każdy myśliwy należy do Polskiego Związku Łowieckiego musi znać na pamięć zasady i informacje znajdujące się w Rozporządzeniu Ministra Środowiska z dnia 22 marca 2005 r.  W trakcie polowania używac można wyłącznie broni myśliwskiej o gwintowanych lufach i kalibrze minimum 5,6 mm. Używać należy amunicji myśliwskiej z pociskami półpłaszczowymi o określonej energii. Przy polowaniu na dziki nie obowiązuje zakaz strzelania do zwierzyny przy paśnikach/punktach dokarmiania czy lizawkach. 

 Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)
Wczytywanie komentarzy