Reklama

Reklama

Mieszkańcy wreszcie się doczekają? W Kutnie mogą powstać nowe wybiegi dla psów

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: archiwum KCI

Mieszkańcy wreszcie się doczekają? W Kutnie mogą powstać nowe wybiegi dla psów - Zdjęcie główne

W Kutnie powstaną nowe wybiegi dla psów? | foto archiwum KCI

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Niewykluczone, że w Kutnie szykuje się kolejna inwestycja dla czworonogów i ich właścicieli. Mowa o wybiegu dla psów, który miałby być częścią jednego z wybranych do realizacji projektów w tegorocznej edycji Kutnowskiego Budżetu Obywatelskiego. Do prezydenta Zbigniewa Burzyńskiego wpłynęło również pismo od radnego Łukasza Walczaka, który proponuje utworzenie jeszcze jednego takiego miejsca w nieco innej lokalizacji.

Reklama

Już od dłuższego czasu mówi się o potrzebie utworzenia w naszym mieście kolejnych wybiegów dla psów. Do tej pory żadna z tych propozycji nie zakończyła się jednak powodzeniem.

Tym razem wszystko wskazuje na to, że mieszkańcy jednego z kutnowskich osiedli wreszcie doczekają się takiej inwestycji. Mowa o osiedlu przy ul. Granicznej i tamtejszym skwerze, który dzięki wygranej w tegorocznej edycji Kutnowskiego Budżetu Obywatelskiego wzbogaci się m.in. o nowe oświetlenie, nasadzenia i miejsce specjalnie dla czworonogów.

W ramach projektu wzdłuż istniejącej już alejki zamontowane zostaną nowe lampy. Powstanie również druga alejka z kostki brukowej prowadząca do psiego wybiegu, znajdującego się na działce obok skweru o powierzchni 1170 metrów kwadratowych.

- Powstały wybieg dla psów będzie ogrodzony siatką panelową koloru zielonego. Zamontowane będą tam dwie ławki, a także zabawki dla psów. Na terenie skweru zainstalowane będą też cztery pergole oraz zasadzone rośliny pnące. Skwer będzie obsiany trawą oraz różnego rodzaju drzewami owocowymi i krzewami ozdobnymi w ilości około 40 sztuk. Na terenie skweru dodatkowo można zamontować piaskownice dla małych dzieci i urządzenia zabawowe - czytamy w opisie projektu. 

Niewykluczone, że właściciele czworonogów doczekają się kolejnej podobnej inwestycji. Do prezydenta Zbigniewa Burzyńskiego wpłynęło pismo od radnego Łukasza Walczaka, w którym wnioskuje on o utworzenie wybiegu na wolnej działce na skrzyżowaniu ul. Bocznej z ul. Gen. Stanisława Maczka. 

- Dzięki takiej inwestycji, która nie jest kosztowna, okoliczni mieszkańcy będący posiadaczami psów, będą mogli spędzać z nimi czas na świeżym powietrzu, integrując się z innymi właścicielami psów - pisze radny w interpelacji. 

Przypomnijmy, że to właśnie z inicjatywy Łukasza Walczaka w 2021 roku powstał wybieg dla psów w parku nad Ochnią.

O odpowiedzi na interpelację i dalszych działaniach związanych z utworzeniem w Kutnie kolejnych psich wybiegów będziemy jeszcze informować. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)
Wczytywanie komentarzy