Reklama

Mieszkańcy zdecydowali. 100 tysięcy złotych zostanie wydane na…

Opublikowano:
Autor:

Mieszkańcy zdecydowali. 100 tysięcy złotych zostanie wydane na… - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Wiemy już jakie projekty zostaną zrealizowane w ramach Budżetu Obywatelskiego "Łódzkie na Plus". Zarząd Województwa Łódzkiego zatwierdził dziś (20 października) listę zadań do realizacji. Wybranych zostało 6 projektów wojewódzkich i 80 powiatowych.

W tej edycji budżetu obywatelskiego województwa łódzkiego mieszkańcy wybierali spośród 34 projektów wojewódzkich i 190 powiatowych. Tylko w Skierniewicach oraz powiecie łęczyckimi i wieruszowskim nie głosowano na zadania powiatowe, bo tam zgłoszone pomysły nie wyczerpywały kwoty przeznaczonej na realizację projektów. W 21 pozostałych powiatach Łódzkiego mieszkańcy głosowali zarówno na zadania zgłoszone do puli wojewódzkiej, jak i powiatowej.

- W sumie oddanych zostało blisko 55 tys. prawidłowych głosów. Najwięcej, bo 3 358 uzyskało zadanie wojewódzkie pn. "Budowa boiska wielofunkcyjnego w Łowiczu – etap II". Wśród zadań powiatowych największą ilość głosów – 2 267, uzyskało zadanie w puli powiatu piotrkowskiego pn. "Stresoodporni – cykl warsztatów psychologiczno-edukacyjno-sportowych dla mieszkańców powiatu piotrkowskiego" – informuje Urząd Marszałkowski woj. łódzkiego.

W tegorocznej edycji budżetu obywatelskiego największym zainteresowaniem cieszyły się projekty o tematyce sportowo-turystycznej, upowszechniające kulturę i folklor regionu łódzkiego, ale również o charakterze ekologicznym, prozdrowotnym, dotyczące ochrony środowiska czy bezpieczeństwa publicznego.

Wiemy także jakie projekty zostaną zrealizowane w powiecie kutnowskim.

Bezpieczni i kreatywni w sieci – kształtowanie świadomego korzystania z Internetu przez mieszkańców powiatu kutnowskiego (40 tysięcy złotych)

  • Celem projektu jest kształtowanie umiejętności bezpiecznego korzystania z Internetu przez dzieci, młodzież, rodziców, nauczycieli czy osoby w wieku senioralnym. Podczas warsztatów uczestnicy dowiedzą się, jak bezpiecznie korzystać z nowych technologii i zasobów sieci oraz poznają możliwości praktycznego wykorzystania technologii informacyjno-komunikacyjnej. Przeprowadzone zostaną zajęcia dla różnych grup odbiorców na takie tematy jak cyberzagrożenia, krytyczna weryfikacja informacji w Internecie, edukacyjne wykorzystanie sieci, np. biblioteki cyfrowe, legalna kultura, otwarte zasoby edukacyjne. Zostaną również zorganizowane warsztaty dla uczniów z wykorzystaniem kodowania jako sposobu nauki myślenia logicznego, kształtowania kreatywności i umiejętności rozwiązywania problemów. Warsztaty dla nauczycieli będą dotyczyły wykorzystania nowoczesnych metod i narzędzi dydaktycznych w uczeniu bezpiecznych zachowań w sieci. Zakup nowości wydawniczych dotyczących tematu umożliwi poszerzenie wiedzy wszystkim zainteresowanym tematem.

Bądź aktywny sportowo (40 tysięcy złotych)

  • Projekt skierowany jest do dzieci i młodzieży z powiatu kutnowskiego. W ramach projektu zostaną przeprowadzone otwarte i bezpłatne zajęcia rekreacyjno-sportowe: piłka nożna chłopców i dziewcząt i piłka siatkowa dla dziewcząt. Zajęcia będą prowadzone przez trenerów. W ramach projektu podjęte zostaną następujące działania: nabór dzieci i podzielenie ich na grupy, zapewnienie każdej grupie trenera, przeprowadzenie dwóch 1,5 h treningów tygodniowo, zakup sprzętu niezbędnego do przeprowadzenia treningów. W trakcie trwania projektu zostaną przeprowadzone jednodniowe igrzyska sportowe: turniej siatkówki dla dziewcząt i turniej piłki nożnej.

Biblioteka rozwija – warsztaty terapeutyczne w bibliotece pedagogicznej (20 tysięcy złotych)

  • Celem projektu jest zorganizowanie warsztatów terapeutycznych dla różnych grup odbiorców, w szczególności dzieci (chorych, niepełnosprawnych, z różnymi typami niepełnosprawności czy z zaburzeniami zachowania) i dla osób w wieku senioralnym. Projekt uwzględnia zgromadzenie najnowszej literatury przedmiotu i jej udostępnienie np. poprzez bibliotekę pedagogiczną dla mieszkańców powiatu kutnowskiego.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE