Reklama

Milion złotych na endoprotezy dla kutnowskiego szpitala

Opublikowano:
Autor:

Milion złotych na endoprotezy dla kutnowskiego szpitala - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia - W październiku największe kwoty dofinansowania Fundusz przekazał do tych szpitali, które są gotowe sprawnie je spożytkować i zoperować większą niż dotąd liczbę pacjentów. Piaty na liście jest Kutnowski Szpital Samorządowy, który w październiku otrzymał 896 tys. zł na endoprotezy - informuje Anna Leder, rzecznik prasowy ŁOW NFZ.

- Na podstawie podpisanych aneksów z Łódzkim Oddziałem Narodowego Funduszu Zdrowia ,,Kutnowski Szpital Samorządowy" Sp. z o.o otrzymał dodatkowe środki finansowe na ogólną wartość 1,289,496 złotych w tym: aneks z dnia 23 września 2016 rok zwiększenie środków o kwotę 393,276 zł, oraz aneks z dnia 19 października 2016rok zwiększenie środków o kwotę 896,200 zł - informuje Beata Pokojska, rzecznik prasowy KSS.

- Otrzymane środki finansowe pozwolą na realizację świadczeń zdrowotnych ze szczególnym uwzględnieniem pacjentów zakwalifikowanych do zabiegów endoprotezoplastyki stawu biodrowego i kolanowego - dodaje.

We wrześniu szpitale w naszym województwie łódzki NFZ dofinansował kwotą aż 18 milionów złotych przeznaczonych na zabiegi endoprotezoplastyki. Dzięki temu liczba zabiegów wykonanych w październiku tego roku w szpitalach w Łódzkiem była 2 razy większa niż w styczniu. W październiku zoperowano aż 331 pacjentów.

Kolejne 13 milinów złotych ŁOW NFZ przekazał do szpitali, które są w stanie zrobić więcej zabiegów w październiku. To rekordowe kwoty dofinansowania w Łódzkim OW NFZ na przestrzeni ostatnich lat.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE