Reklama

Reklama

Miłośnicy motoryzacji spotkają się na charytatywnym zlocie. Chcą wesprzeć swojego kolegę

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Miłośnicy motoryzacji spotkają się na charytatywnym zlocie. Chcą wesprzeć swojego kolegę - Zdjęcie główne
Zobacz
galerię
17
zdjęć

Udostępnij na:
Facebook
Wydarzenia Miłośnicy czterech kółek z naszego regionu wkrótce spotkają się na kolejnym spocie motoryzacyjnym. Wydarzeniu przyświeca szczytny cel. Każdy będzie mógł wesprzeć zbiórkę na rehabilitację mieszkańca powiatu kutnowskiego, który uległ poważnemu wypadkowi.

Reklama

Przed nami kolejny spot motoryzacyjny, podczas którego będzie można wesprzeć pana Radka - 26-latka spod Kutna, który w listopadzie ubiegłego roku uległ poważnemu wypadkowi podczas pracy. Jego największą pasją jest właśnie motoryzacja. Na co dzień pracował jako mechanik, uczestniczył też w wielu podobnych zlotach. 

Druga edycja spotu pod hasłem "Stawiamy Radka na nogi" odbędzie się w sobotę, 20 maja. Miejscem docelowym najbliższego spotkania fanów motoryzacji będzie parking pod Galerią Różaną przy ul. Kościuszki. Start zlotu o godz. 20:00. 

- Jak na pierwszej edycji naszego wydarzenia dla Radka, tak i na obecnej będzie prowadzona zbiórka "złotówki" na dalsze leczenie Radka. Tym razem będziemy zbierać na wózek i rehabilitację - informują organizatorzy.

Przypomnijmy, pan Radek spod Kutna 5 listopada ubiegłego roku uległ poważnemu wypadkowi. Tego dnia w zakładzie, gdzie pracował, była wymiana sprzętu na produkcji. Podczas transportu doszło do tragedii. Radek spadł z wysokiej rampy i został przygnieciony dwutonową maszyną. Na skutek wypadku doznał porażenia czterokończynowego.

- Zdrowy, silny chłopak stał się osobą leżącą, całkowicie zależną od drugiego człowieka. Dzięki Bogu żyje, jest z nami i od pół roku walczymy o to, aby przywrócić mu sprawność. W obliczu tragedii, jaka nas spotkała, znaleźliśmy ogrom życzliwych ludzi, którzy pomogli zebrać nam pieniążki na rehabilitacje. Dzięki Wam Radek zaraz po szpitalu trafił do dobrego ośrodka prywatnego i cudownych fizjoterapeutów, którzy każdego dnia walczą o to, aby przywrócić jak największą sprawność - pisze na stronie zrzutka.pl siostra poszkodowanego mężczyzny.

Rehabilitacja przynosi efekty. Radek samodzielnie oddycha, ma usuniętą rurkę tracheostomijną i może normalnie jeść. Rodzina chciałaby jednak jeszcze bardziej pomóc mu w powrocie do sprawności i samodzielności. W tym celu zbierają środki na zakup wózka elektrycznego.

- Niestety taki specjalistyczny, dostosowany do potrzeb Radka wózek to koszt nawet kilkudziesięciu tysięcy złotych. Mój brat ma szansę na odzyskanie władzy w rękach, ale chcemy również walczyć o nogi. Na tą chwilę nie brakuje nam wiary i optymizmu w powodzenie, ale niestety brakuje nam środków finansowych. Proszę wszystkich, którzy są wrażliwi na potrzeby drugiego człowieka o pomoc w zbiórce na wózek i dalszą rehabilitację. Radkowi nie brakuje zapału do walki, pomóżmy mu odnieść największy w życiu sukces - czytamy.

Więcej informacji i możliwość pomocy panu Radkowi na zrzutka.pl.

Poniżej zamieszczamy zdjęcia z poprzedniego spotu "Stawiamy Radka na nogi".

WRÓĆ DO ARTYKUŁU
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)
Wczytywanie komentarzy