reklama
reklama

Strażacy wyłowili 30 kilogramów śniętych ryb. Służby pobrały próbki wody do badań

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: poglądowe (archiwum)

Strażacy wyłowili 30 kilogramów śniętych ryb. Służby pobrały próbki wody do badań - Zdjęcie główne

Strażacy z Łęczycy wyłowili 30 kilogramów śniętych ryb | foto poglądowe (archiwum)

reklama
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Wczoraj strażacy z naszego regionu wyłowili z jednego z cieków wodnych około 30 kilogramów śniętych ryb. Przyczynę tego zdarzenia wyjaśnią badania do których już pobrano próbki. W ubiegłym roku doszło do podobnego incydentu.
reklama

Śnięte ryby w Łęczycy

Straż pożarna informację o śniętych rybach otrzymała wczoraj. Do zdarzenia doszło w cieku wodnym Czartówka w okolicy ulicy Lotniczej w Łęczycy.

W akcji brały udział zastępy Komendy Powiatowej Straży Pożarnej z Łęczycy i Ochotniczej Straży Pożarnej ze Świnic Warckich. 

- Zakończyliśmy już działania. Wyłowiliśmy około 30 kilogramów śniętych ryb – mówi w rozmowie z KCI asp. Grzegorz Sobiński, oficer prasowy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Łęczycy.

Ciek wodny został sprawdzony także dzisiaj. Nie ujawniono kolejnych śniętych ryb.

O sprawie wiedzą m.in. służby sanitarne i weterynaryjne, a także Powiatowe Centrum Zarządzania Kryzysowego. Pobrano próbki wody do badań. Zbadane zostaną także ryby wyłowione przez strażaków.

Na wyniki tych badań trzeba będzie trochę poczekać. Do tematu będziemy wracać.

W ubiegłym roku śnięte ryby wyłowiono z Neru

Przypomnijmy, że do podobnego zdarzenia doszło w ubiegłym roku. Miało to miejsce również w powiecie łęczyckim. Z rzeki Ner wyłowiono 270 kilogramów śniętych ryb.

Wówczas analizy próbek wykonane przez inspekcję ochrony środowiska, inspekcję weterynaryjną oraz inspekcję sanitarną nie wskazały obecności w wodzie jak i w rybach podwyższonych norm rtęci, innych metali ciężkich, pestycydów czy substancji ropopochodnych. 

- Na podstawie stanu faktycznego i wyników badań należy wskazać, że przyczyną  śnięcia ryb nie były zanieczyszczenia chemiczne rzeki. W związku z tym zachodzi największe prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska tzw. przyduchy – informował Łódzki Urząd Wojewódzki.

Przyducha to znaczne zmniejszenie ilości tlenu rozpuszczonego w wodzie zbiornika wodnego lub jego części. W skrajnych przypadkach może prowadzić do masowego wymierania zamieszkujących go organizmów korzystających z tlenu.

reklama
reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama
reklama