Reklama

Reklama

Zginęli na służbie. Kutnowscy policjanci wspominają swoich kolegów

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Zginęli na służbie. Kutnowscy policjanci wspominają swoich kolegów - Zdjęcie główne
Zobacz
galerię
6
zdjęć

Udostępnij na:
Facebook
Wydarzenia Minęło 16 lat od tragicznego wypadku w wyniku którego zginęło dwóch policjantów z Kutna. Sierżant Krzysztof Staniszewski i starszy posterunkowy Piotr Walczak ponieśli śmierć w wyniku zderzenia dwóch radiowozów.

Reklama

- 8 maja 2023 roku to wyjątkowa okazja, aby uczcić pamięć mundurowych, którzy podczas służby oddali życie za Ojczyznę. Mija 16 rocznica śmierci tragicznie zmarłych funkcjonariuszy z Komendy Powiatowej Policji w Kutnie – przypomina mł. asp. Daria Olczyk z Komendy Powiatowej Policji w Kutnie.

Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Kutnie podinsp. Adam Czerwiński wspólnie z Naczelnikiem Wydziału Prewencji nadkom. Mirosławem Liwińskim oraz Naczelnikiem Wydziału Ruchu Drogowego kom. Tomaszem Dąbrowskim odwiedzili groby kolegów, którzy zginęli na służbie w maju 2007 roku. Na grobach policjantów złożono symboliczne wiązanki.

SIERŻANT STANISZEWSKI KRZYSZTOF, ur. 1977 r. - zm. 2007 r., Referent Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego Sekcji Prewencji Komendy Powiatowej Policji w Kutnie

Służbę w Policji rozpoczął 20 sierpnia 2000 r. na stanowisku kursanta Ogniwa i Referatu Patrolowo-Interwencyjnego Sekcji Prewencji Komendy Powiatowej Policji w Kutnie.

W latach 2001–2004 ukończył kurs z zakresu technik interwencji i posługiwania się pałką typu tonfa w Centrum Szkolenia Policji w Legionowie, kurs specjalistyczny instruktora wyszkolenia strzeleckiego i stopnia w Szkole Policji w Słupsku oraz szkolenie z zakresu rozpoznania minersko-pirotechnicznego w Centrum Szkolenia Policji w Legionowie, kurs doskonalenia zawodowego w sprawie prowadzenia gospodarki i ewidencji uzbrojenia oraz sprzętu techniczno-bojowego w jednostkach policji realizowany przez wydział gospodarki materiałowo-technicznej Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi.

Sierżant Krzysztof Staniszewski należał do policjantów wyróżniających się zdyscyplinowaniem i sumiennością. Podczas realizacji czynności służbowych wykazywał się dużym zaangażowaniem, kreatywnością i odwagą. Powierzone zadania wykonywał w sposób rzetelny i z dużą dociekliwością, często wykraczając poza zakres swoich obowiązków. Podejmował działania, które przyczyniały się do znaczących sukcesów jednostki w walce z przestępczością, za co był wyróżniany przez przełożonych. Swoją postawą podnosił autorytet służby oraz społeczne zaufanie do pracy policjantów.

W dniu 8 maja 2007 r. sierżant Krzysztof Staniszewski, jadąc radiowozem w celu udzielenia pomocy patrolowi interwencyjnemu, uległ wypadkowi drogowemu. W wyniku zderzenia dwóch radiowozów funkcjonariusz poniósł śmierć na miejscu.

STARSZY POSTERUNKOWY WALCZAK PIOTR, ur. 1982 r. - zm. 2007 r.. Aplikant Ogniwa Patrolowego Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Kutnie

Służbę w Policji rozpoczął 9 maja 2005 r. na stanowisku kursanta Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego Wydziału Prewencji Komendy Powiatowej Policji w Kutnie.

W latach 2005–2007 ukończył przeszkolenie zawodowe podstawowe w Szkole Policji w Pile oraz kurs specjalistyczny z zakresu ruchu drogowego w Centrum Szkolenia Policji w Legionowie.

Starszy posterunkowy Piotr Walczak, wykonując obowiązki służbowe wykazywał zaangażowanie, sumienność, rzetelność i staranność. Szanowany przez kolegów i ceniony przez przełożonych. Pomimo młodego wieku i krótkiego stażu służby, dzięki uporowi i ofiarności osiągał bardzo dobre wyniki w służbie, za które był wielokrotnie wyróżniany i nagradzany przez przełożonych.

W dniu 8 maja 2007 r. starszy posterunkowy Piotr Walczak, kierując radiowozem w celu udzielenia pomocy patrolowi interwencyjnemu, uległ wypadkowi drogowemu. W wyniku zderzenia dwóch radiowozów funkcjonariusz poniósł śmierć na miejscu.

WRÓĆ DO ARTYKUŁU
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)
Wczytywanie komentarzy