Reklama

Reklama

Mimo kapryśnej pogody wierni idą ulicami Kutna. Trwa Droga Krzyżowa [ZDJĘCIA]

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Spora grupa wiernych uczestniczy w Drodze Krzyżowej zorganizowanej przez parafię pw. św. Jana Chrzciciela w Kutnie.

Reklama

Ulicami Kutna przechodzi Droga Krzyżowa

Po mszy świętej o godzinie 18.00 spod świątyni pw. św. Jana Chrzciciela ruszyła droga krzyżowa. Jej trasa wiedzie ulicami tej parafii. Zorganizowała ją wspólnota Mężczyzn św. Józefa.

Nad bezpieczeństwem czuwają policjanci Komendy Powiatowej Policji w Kutnie i strażnicy miejscy.

Dla niezliczonej grupy wiernych Droga Krzyżowa jest niezwykłym i wyjątkowym przeżyciem. W Kościele katolickim odprawia się ją w każdy piątek Wielkiego Postu (w niektórych parafiach kilka razy w ciągu dnia), a także w innych okresach liturgicznych np. z okazji rekolekcji lub w trakcie pielgrzymki.

- Droga Krzyżowa polega na rozważaniu Męki Chrystusa w ramach 14 wyznaczonych przez Kościół stacji. Uczestnicy nabożeństwa, przechodząc od jednej stacji do drugiej, odtwarzają w symboliczny sposób drogę Jezusa z pretorium Piłata na Golgotę – opisuje portal msze.info.

Ten sam portal dodaje, że poszczególne stacje oznaczone są krzyżykami oraz często obrazami, rzeźbami albo płaskorzeźbami przedstawiającymi wydarzenia z ostatniego dnia życia Chrystusa. 

- Zwykle sytuuje się je na bocznych ścianach kościoła/sanktuarium, ale mogą być też umieszczane poza świątynią – czytamy.

Droga Krzyżowa może być odprawiana zarówno prywatnie (indywidualnie), jak i publicznie (wspólnotowo).

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)
Wczytywanie komentarzy