Reklama

Reklama

Żychlin: kot kilka dni konał przy drodze. Był o krok od śmierci, uratowali go strażacy i wolontariusze [ZDJĘCIA]

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Wolontariusze Czterech Łap Żychlin podjęli heroiczną walkę o uratowanie życia kota, który został znaleziony przez strażaków. Początkowo zwierzak był w stanie agonalnym i pomoc nadeszła prawdopodobnie w ostatniej chwili. Kot trafił pod opiekę dobrego weterynarza, teraz czeka go kilka kosztownych operacji. Stąd pojawił się apel o pomoc.

Reklama

Strażacy z Żychlina znaleźli umierającego kota

Jak informują wolontariusze Czterech Łap Żychlin we wtorek po południu strażacy Ochotniczej Straży Pożarnej Żychlin znaleźli konającego kota w okolicach sklepu Dino w Żychlinie. 

- Oczywiście nie pozostawili cierpiącego zwierzęcia, tylko od razu zaczęli działać. Zawiadomili nas i zawieźliśmy kota do weterynarza, który ma podpisaną umowę z naszą Gminą. Kot był w stanie agonalnym, wyglądał strasznie. Wychudzony, wyliniały, odwodniony, cierpiący, z ranami, połamany, temperatura poniżej 33 stopni. To była chyba ostatnia godzina przed śmiercią – opisują wolontariusze.

Zwierzak trafił pod opiekę weterynarza Oskara Czechońskiego. Wolontariusze podkreślają, że szczęściem w całym nieszczęściu było to, że to osoba, która uratowała już niejedno zwierzę będące w opłakanym stanie.

Kot został ogrzany w inkubatorze, otrzymał wiele leków, kroplówki. Powoli zacząl reagować na bodźce. Po kilku godzinach jego stan się polepszył.

- Następnego dnia to był już nie ten kot. Dostał na imię Dino. Zaczął pić wodę, jeść z ogromnym apetytem. Mogliśmy rozpocząć diagnostykę. Teraz już wiemy naprawdę dużo i wiedza ta wcale nie jest łatwa. Kot jest wycieńczony, jakby trawił samego siebie, złe parametry nerkowe, bo wypadkowi uległ prawdopodobnie jakieś trzy dni temu. Musiał więc leżeć gdzieś przy drodze przez te trzy dni. W taka pogodę, bez jedzenia i picia. Noce były mroźne, padał śnieg, deszcz, wiał wiatr. Stąd to ogromne wychłodzenie organizmu. Ile się ten biedak musiał nacierpieć – piszą Cztery Łapy Żychlin.

Kota Dino z Żychlina czeka kilka operacji, ruszyła zbiórka pieniędzy

Wydaje się, że na szczęście najgorsze już za kociakiem, ale niestety wiadomo, że zwierzak jeszcze trochę musi przejść. Badania wykazały liczne złamania, przed Dino kilka kosztownych operacji. Ich przeprowadzenie to wydatek w sumie około pięciu tysięcy złotych. 

- Jest tego wszystkiego ogrom. Testy fiv/felv wyszły negatywne. Każda operacja musi być robiona w odstępie czasowym. Po każdej operacji kontrolne badania krwi, żeby sprawdzać stan nerek, wątroby, trzustki, gdyż każda narkoza to duże obciążenie dla tak wycieńczonego organizmu – podkreślają wolontariusze z Żychlina.

Mimo kosztów i ryzyka, że coś może pójść nie tak, Cztery Łapy zdecydowały się na podjęcie próby wyleczenia Dino.

O pokrycie kosztów pierwszych dwóch wizyt wolontariusze zamierzają poprosić gminę. W sumie to kwota około 900 zł. Z kolei o pomoc w uzbieraniu wspomnianych pięciu tysięcy Cztery Łapy proszą internautów.

Zachęcamy więc, by - jeśli macie taką możliwość – pomóc Dino w dojściu do zdrowia. Kociak już pokazał, że ma ogromną wolę życia, dlatego warto go wesprzeć i nie zostawiać Czterech Łap Żychlin samych w staraniach o wyleczenie tego zwierzaka.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)
Wczytywanie komentarzy