Reklama

Reklama

Zamknięta przychodnia problemem mieszkańców podkutnowskiej miejscowości. Nastąpił przełom

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: poglądowe (pixabay.com)

Zamknięta przychodnia problemem mieszkańców podkutnowskiej miejscowości. Nastąpił przełom - Zdjęcie główne

W Pleckiej Dąbrowie po kilku miesiącach ponownie zacznie działać przychodnia | foto poglądowe (pixabay.com)

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Od dłuższego czasu mieszkańcy jednej z podkutnowskich miejscowości borykali z problemem zamkniętej przychodni. Przez to dostęp do lekarza był problematyczny, ale wygląda na to, że całe zamieszanie przeszło już do historii.

Reklama

Problemy mieszkańców Pleckiej Dąbrowy z dostępem do lekarza

Mowa o przychodni w miejscowości Plecka Dąbrowa w gminie Bedlno. Przez lata mieszkańcy mogli liczyć na pomoc jednego lekarza rodzinnego, doktora Jerzego Gołąba.

Ten jednak przeszedł na emeryturę. Skutkiem tego od 1 października ubiegłego roku drzwi placówki pozostawały zamknięte, a mieszkańcy musieli udawać się do lekarzy w innych lokalizacjach.

Jak nam mówili, bywało to problematyczne. Nie każdy ma samochód, a osobom starszym czasami nie było łatwo dotrzeć do oddalonych poradni.

Gmina Bedlno musiała więc postarać się, by jak najszybciej znaleźć rozwiązanie tego problemu. Trwało to kilka miesięcy, ale z przekazanej dziś informacji wynika, że w sprawie nastąpił przełom.

Gmina Bedlno przekazuje dobre informacje

- Urząd Gminy w Bedlnie informuje, że Centrum Medyczne „DERMEX” uruchomił filie ośrodka zdrowia w Pleckej Dąbrowie. Na dzień dzisiejszy w ośrodku zdrowia w Pleckiej Dąbrowie lekarz podstawowej opieki zdrowotnej będzie przyjmował we wtorki od godziny 12 do godziny 14. Deklarację wyboru świadczeniodawcy udzielającego świadczeń z zakresu podstawowej opieki zdrowotnej można składać w czasie przyjmowania lekarza – poinformowała gmina Bedlno.

Jak dodano według ustaleń z lekarzem zmiana funkcjonowania filii ośrodka zdrowia zostanie ustalona w okresie poświątecznym, natomiast fakt przyjmowania pacjentów we wtorki w godzinach w/w nie ulegnie zmianie.

- Ilość dni przyjmowania pacjentów przez lekarza podstawowej opieki zdrowotnej zależy od liczby złożonych deklaracji o wyborze świadczeniodawcy udzielającego świadczeń z zakresu podstawowej opieki zdrowotnej – informuje gmina.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)
Wczytywanie komentarzy