Reklama

Reklama

Stosował przemoc wobec żony i 13-latki. Agresor po decyzji policji musi opuścić dom

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: poglądowe (archiwum&pixabay.com)

Stosował przemoc wobec żony i 13-latki. Agresor po decyzji policji musi opuścić dom - Zdjęcie główne

Policjanci z Gostynina interweniowali ws. przemocy domowej. 37-latek musi na dwa tygodnie opuścić miejsce zamieszkania | foto poglądowe (archiwum&pixabay.com)

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia 37-latkowi grozi pięć lat więzienia po niedawnej interwencji policjantów z sąsiedniego Gostynina. Oprócz tego dzielnicowy w związku ze zgłoszeniem stosowania przemocy w rodzinie wydał nakaz natychmiastowego opuszczenia wspólnie zajmowanego mieszkania i jego bezpośredniego otoczenia oraz zakaz zbliżania się do mieszkania i jego bezpośredniego otoczenia.

Reklama

Przemoc domowa w powiecie gostynińskim

- W sobotę (25.03) dzielnicowy z Komendy Powiatowej Policji w Gostyninie wydał nakaz natychmiastowego opuszczenia wspólnie zajmowanego mieszkania i jego bezpośredniego otoczenia oraz zakaz zbliżania się do mieszkania i jego bezpośredniego otoczenia w związku ze zgłoszeniem stosowania przemocy fizycznej i psychicznej wobec 31-letniej mieszkanki powiatu gostynińskiego oraz jej 13-letniej córki. Sprawcą przemocy domowej okazał się być mąż kobiety, 37–letni mieszkaniec powiatu gostynińskiego. Mężczyzna w chwili zatrzymania przez policjantów miał prawie 2,5 promila alkoholu w organizmie. W związku z wydanym nakazem oraz zakazem najbliższe 14 dni 37-latek spędzi poza miejscem zamieszkania żony i córki – opisuje p.o. oficera prasowego KPP w Gostyninie, mł. asp. Paweł Klimek

Mężczyźnie za znęcanie się nad członkami rodziny grozi do pięciu lat pozbawienia wolności.

Zgodnie z przepisami, które weszły w życie 30 listopada 2020 roku, policjanci mają możliwość wydać wobec osoby stosującej przemoc w rodzinie nakaz natychmiastowego opuszczenia wspólnie zajmowanego mieszkania i jego bezpośredniego otoczenia lub zakazu zbliżania się do mieszkania i jego bezpośredniego otoczenia. 

- Te nakazy lub zakazy mogą być wydane łącznie i obowiązują od momentu ich wydania. W okresie obowiązywania nakazu lub zakazu policjanci są zobligowani do co najmniej trzykrotnego sprawdzenia, czy są one respektowane. Za niestosowanie się osoby do wydanego przez policję zakazu lub nakazu, kodeks wykroczeń przewiduje karę aresztu, ograniczenia wolności albo grzywny i zastosowanie trybu przyspieszonego wobec sprawcy tego wykroczenia – dodaje mł. asp. Paweł Klimek.

Policja: "Będziemy działać zdecydowanie wobec agresorów"

Gostynińska policja dodaje, że nakaz lub zakaz tracą moc po upływie 14 dni od ich wydania, chyba że w czasie ich obowiązywania sąd udzieli zabezpieczenia w sprawach o zobowiązanie osoby stosującej przemoc w rodzinie do opuszczenia wspólnie zajmowanego mieszkania i jego bezpośredniego otoczenia lub zakazanie zbliżania się do mieszkania i jego bezpośredniego otoczenia. 

Zobowiązania utracą również moc w przypadku, gdy osoba stosująca przemoc w rodzinie, wobec której wydano nakaz lub zakaz, zostanie zatrzymana w związku z podejrzeniem popełnienia przestępstwa, a następnie zastosowany zostanie wobec niej środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania lub nakazania okresowego opuszczenia lokalu zajmowanego wspólnie z pokrzywdzonym

- Nie bójmy się zgłaszać przemocy domowej. Apelujemy do świadków takich sytuacji o właściwą reakcję. Przekazany w porę Państwa sygnał może zapobiec tragedii oraz zakończyć przemoc domową, która czasami jest stosowana w rodzinie od wielu lat. Zapewniamy, że wobec domowych agresorów zawsze będziemy działać w sposób zdecydowany, m.in. izolując ich od członków rodziny – zapewnia mł. asp. Paweł Klimek.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)
Wczytywanie komentarzy