Reklama

Ministerstwo odpowiedziało posłowi Rzymkowskiemu

Opublikowano:
Autor:

Ministerstwo odpowiedziało posłowi Rzymkowskiemu - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Kilka tygodni temu Tomasz Rzymkowski złożył do Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi interpelację w sprawie wyboru radnego Konrada Kłopotowskiego na kierownika Biura Powiatowego ARiMR. Poseł w swoim piśmie zadał pytania dotyczące m.in. procedury wyboru nowego prezesa, a także niezbędnych kwalifikacji do pełnienia tej funkcji. Odpowiedź zwrotna nie była jednak dla Tomasza Rzymkowskiego satysfakcjonująca - ministerstwo nie dopatrzyło się w wyborze Konrada Kłopotowskiego żadnych nieprawidłowości. Co na to poseł?

Przypomnijmy, że poseł Rzymkowski w swojej interpelacji do ministerstwa zwrócił uwagę na przeszkody, które według niego nie pozwalają na pełnienie funkcji prezesa ARiMR z należytą starannością. Jak czytamy w zapytaniu, "nominacja Konrada Kłopotowskiego stanowi krzyczące swoją skalą przekroczenie granic kompetencji, które bardzo rzadko się spotyka. Trudno znaleźć w kutnowskim PiS osobę tak słabo nadającą się na kierownicze i odpowiedzialne stanowiska w administracji państwowej".

Odpowiedź z ministerstwa nadeszła po kilku tygodniach. Jasno z niej wynika, ze MRiRW nie zauważyło żadnych rażących nieprawidłowości, zarówno przy wyborze nowego prezesa, jak i jego kompetencji czy przeszłości.

- Należy zauważyć, że przyjmowanie pracowników na stanowiska w Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa odbywa się zgodnie z przepisami prawa. Pan Konrad Kłopotowski spełnił wymogi formalne na stanowisko kierownika biura powiatowego ARiMR, określone przepisami ustawy z dnia 9 maja 2008 r. o Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa (Dz. U. z 2014 r. poz. 1438, z późn. zm.). Zgodnie z art. 9 ust. 4 pkt 1–4 ww. ustawy kandydat na stanowisko kierownika biura powiatowego musi posiadać wykształcenie wyższe, być obywatelem polskim, korzystać w pełni z praw publicznych, nie być skazany prawomocnym wyrokiem za umyślne przestępstwo lub umyślne przestępstwo skarbowe - czytamy w odpowiedzi.

Jej treść nie satysfakcjonuje jednak posła Tomasza Rzymkowskiego.

– Z otrzymanej odpowiedzi wyłania się obraz władzy, której nie interesuje jakość wykonywania obowiązków osoby powołanej na kierownicze stanowisko podczas jej zawodowej przeszłości – komentuje poseł. – Szczególnie niepokoi procedura wyłonienia kierownika Biura Powiatowego Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w Kutnie: brak publicznie dostępnych informacji o istniejącym wakacie i tajemnicza droga pozyskania takiej wiadomości przez miejscowego powiatowego pełnomocnika rządzącej partii. Dla mnie sprawa nie jest do końca wyjaśniona, dlatego będę kontynuował korespondencję z Ministerstwem Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE