Reklama

Mistrz Sławomir Czekalski w ŻDK

Opublikowano:
Autor:

Mistrz Sławomir Czekalski w ŻDK - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia

Fundacja Po Staremu z Łodzi oraz Żychliński Dom Kultury zapraszają do udziału w projekcie „Mistrz Sławomir Czekalski. Popularyzacja i kontynuacja muzycznych tradycji pogranicza łęczycko-łowickiego”. Projekt dofinansowany z budżetu Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Sławomir Czekalski to wielokrotnie wyróżniany na przeglądach i w konkursach harmonista z pogranicza łęczycko-łowickiego. Jego kapela Dobrzeliniacy doceniana jest również na scenach tanecznych w Łodzi, Warszawie, a nawet w Trójmieście, w którym grał już dwa razy. Można śmiało powiedzieć, że jest popularny w wymienionych miastach, z których młodzi muzycy dojeżdżają do niego na naukę gry. Trudno nie zauważyć jednak, że nie przekłada się to na popularność w Jego rodzinnych stronach. Sławomir Czekalski nie ma uczniów harmonistów wśród młodzieży z okolic, dawno też Dobrzeliniacy nie grali u siebie na zabawie tanecznej.
W tym roku będziemy przełamywali złą passę muzyki ludowej w okolicach Żychlina. Dzięki dotacji MKiDN zapraszamy na warsztaty muzyczne wszystkie osoby posiadające podstawowe umiejętności gry na harmonii, akordeonie, skrzypcach, trąbce, czy innym akustycznym instrumencie melodycznym. Zapraszamy też bębnistów, bo to nie lada sztuka wybębnić charakterystycznego dla tych stron kujawiaka. A jeśli powstanie na koniec jedna albo dwie kapele? Tym lepiej dla muzyki, którą będziemy poznawali dzięki warsztatom ze Sławomirem Czekalskim.

Pierwsze spotkanie odbędzie się w sobotę 7 maja w  godzinach 10:30 – 13:30 Żychlińskim Domu Kultury. Wstęp wolny.

Zapisy/pytania/informacje: Maria Stępień (koordynator projektu) maria.stepien@postaremu.org, tel. 502 150 322.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE