Reklama

Reklama

Mistrzostwa w szachach na szczeblu powiatowym zakończone

Opublikowano: pon, 4 gru 2017 15:28
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia W Szkole Podstawowej nr 6 w Kutnie odbyły się szachowe Igrzyska Młodzieży Szkolnej oraz Igrzyska Dzieci, współorganizowane z Miejskim Ośrodkiem Sportu i Rekreacji. Celem turnieju było wyłonienie reprezentacji Powiatu Kutnowskiego na zawody szczebla rejonowego, oraz przyznanie tytułów Mistrza Powiatu Kutnowskiego w Szachach 2017/18 najlepszym drużynom.

Reklama

Kategorie, w jakich rozegrano turnieje to: szkoły podstawowe (klasy I-VI), szkoły podstawowe (klasy VII) i starsi. Celem turnieju była gra fair-play oraz popularyzowanie gry w szachy, jako wartościowej formy spędzania czasu wolnego. W starszej kategorii wiekowej wygrała, zdobywając komplet 6 punktów, drużyna ze Szkoły Podstawowej Nr 5 im. H. Sienkiewicza w składzie: Marcelina Czajkowska, Paweł Kwiatkowski, Michał Kwiatkowski i Kacper Szerszeń pod opieką Renaty Staniszewskiej.


Drugie miejsce zdobyła reprezentacja Szkoły Podstawowej nr 2 im. Marszałka Józefa Piłsudskiego (4 pkt). Skład drużyny: Karolina Grabowska, Adam Wojciechowski, Szymon Kałębasiak, Michał Zielak i Daniel Krysiak. Ich trenerem był Przemysław Kubicki.

Miejsce trzecie wywalczyła Szkoła Podstawowa nr 6 im. M. Skłodowskiej-Curie zdobywając 2 punkty. Skład: Barbara Zawierucha, Kacper Dałek, Kamil Zarzycki i Michał Miller z opiekunem Wiesławem Zwaryczem. Na czwartej pozycji znalazł się prowadzony przez Siostrę Agnieszkę Ozimek zespół z Publicznej Katolickiej Szkoły Podstawowej im. Św. St. Kostki w Kutnie - Oliwia Kośmider, Szymon Jaros, Dominik Frydrysiak i Krzysztof Wielgosz.

W młodszej kategorii wiekowej triumfowała z 6 punktami I drużyna z SP nr 6 w składzie: Katarzyna Wiklak, Igor Filipczak, Grzegorz Zawadzki i Wiktor Wiklak po ciężkim boju z II reprezentacją SP nr 6 - II miejsce i 5 punktów. Skład - Ela Ciska, Hubert Ciszek, Jakub Krysiak i rewelacyjnie grający Kamil Sybidło). W związku z tym, że „bratobójcza” potyczka trenowanych przez Wiesława Zwarycza teamów zakończyła się dwukrotnym remisem, bardzo ważne były mecze z reprezentacją Publicznej Katolickiej Szkoły Podstawowej im. Św. Stanisława Kostki, której reprezentacja uzyskała 1 pkt. Skład drużyny: Zofia Staniszewska, Aleksy Skibiński, Aleksander Wybranowski i Szymon Borowiecki, przygotowana przez s. Agnieszkę Ozimek. Ostatecznie reprezentacja Szkoły Katolickiej uplasowała się na trzecim miejscu.


Imprezę otworzył kierownik świetlicy „6. Baza” w SP nr 6 – Wiesław Zwarycz, który pełnił też obowiązki sędziego. Wszyscy laureaci zawodów otrzymali puchary i dyplomy przygotowane przez przedstawiciela MOSiR-u - Marka Witkowskiego, a poszczególnym zawodnikom wręczono pamiątkowe dyplomy za grę fair-play, związane z szachami gadżety i owocowe chipsy. Nagrody wręczyła Anita Lemańska – Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 6 w Kutnie.

Następnym etapem rozgrywek będą zawody rejonowe w Skierniewicach. Wezmą w nich udział reprezentacje Szkoły Podstawowej nr 5 w Kutnie, Szkoły Podstawowej nr 2 w Kutnie, Szkoły Podstawowej nr 6 Kutnie i Publicznej Katolickiej Szkoły Podstawowej w Kutnie. Organizatorzy dziękują Karolinie Kociurskiej, Izabeli Seroczyńskiej, oraz wszystkim osobom, które pomogły w przygotowaniu i przeprowadzeniu turnieju.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)