MKS na piątkę

MKS na piątkę - Zdjęcie główne

WydarzeniaMKS Kutno wygrał 5:1 (3:0) z rezerwami Pelikana Łowicz w ostatnim meczu sparingowym przed inauguracją IV ligi łódzkiej.Bramki dla podopiecznych Pawła Ślęzaka zdobyli dwie Michał Rosiak (30, 72), Paweł Ocetek (3), Sylwester Płacheta (5) oraz Andrzej Grzegorek (53). Honorowe trafienie dla Pelikana zaliczył Wiktor Surma (58).

Mecz rozpoczął się wyśmienicie dla kutnian i już po pięciu minutach gry było 2:0 dla gospodarzy. W 3 minucie na listę strzelców wpisał się Paweł Ocetek, który strzałem głową wykończył podanie Mariusza Jakubowskiego z rzutu rożnego.

Dwie minuty później bramkarza gości pokonał Sylwester Płacheta, który dobił piłkę po strzale Krystiana Bolimowskiego.

Goście z Łowicza zszokowani początkiem spotkania nie potrafili zagrozić bramce strzeżonej przez Ireneusza Kamińskiego. Na uwagę zasługuje jedynie strzał z rzutu wolnego, który o metr minął naszą bramkę.

W 23 minucie wspaniałą dwójkową akcję przeprowadzili Krystian Bolimowski i Andrzej Grzegorek, ale po dograniu tego drugiego Michał Rosiak nie potrafił wpakować piłki do siatki z 11 metrów.

"Co się odwlecze to nie uciecze" jak mówi polskie porzekadło. Tak było i w tym meczu. W 30 minucie Michał Rosiak podwyższył na 3:0 rehabilitując się za wcześniej zmarnowaną sytuację.

W drugiej połowie na placu gry pojawiło się kilku zawodników rezerwowych, co niekorzystnie odbiło się na grze naszego zespołu. Mimo to kutnianie potrafili strzelić jeszcze dwa gole - tracąc jednego.

W 47 minucie fatalnie zachował się Mariusz Jakubowski, który z pięciu metrów przeniósł futbolówkę nad bramką.

Sześć minut temu fantastyczną akcję zakończoną golem przeprowadzili Michał Rosiak i Andrzej Grzegorek. Grzegorek po "rozklepaniu" obrońców z Rosiakiem wpakował piłkę do siatki po dograniu popularnego "Rycha".

W 58 minucie honorowe trafienie dla Pelikana zaliczył Wiktor Surma, który z bliskiej odległości trafił w samo okienko bramki strzeżonej przez Kamila Karmelitę.

Kilka minut później w sytuacji sam na sam znalazł się Damian Szadkowski, ale źle przyjął futbolówkę i bramkarz spokojnie ją przejął.

Siedemdziesiąta druga minuta przyniosła nam ostatnią bramkę meczu, a jej autorem był Michał Rosiak, który wykorzystując podanie Przemysław Plichty i nieporadność łowickich obrońców wpakował piłkę do bramki.

MKS Kutno - Pelikan II Łowicz 5:1 (3:0)

1:0 Paweł Ocetek 3 min.
2:0 Sylwester Płacheta 5 min.
3:0 Michał Rosiak 30 min.
4:0 Andrzej Grzegorek 53 min.
4:1 Wiktor Surma 58 min.
5:1 Michał Rosiak 72 min.

MKS Kutno : Kamiński (46' Karmelita) - Ocetek, Puścian, Łucki (72' Maśliński), Panek (62' Plichta), Grzegorek, Jakubowski (70' Jaśkiewicz), Bolimowski (62' Michał Kopczyński), Karczewski (75' P. Michalski) - Płacheta (55' Szadkowski), Rosiak