MKS w IV rundzie Pucharu Polski

MKS w IV rundzie Pucharu Polski  - Zdjęcie główne

WydarzeniaPiłkarze MKS Kutno awansowali do IV rundy Pucharu Polski, wczoraj wyeliminowali z rozgrywek V – to ligowe PTC Pabianice, wygrywając w wyjazdowym spotkaniu 6:0 (2:0).– Obawialiśmy się trochę tego spotkania, bo nasza drużyna na wyjazdach prezentuje się słabo, a PTC to jedna z czołowych drużyn V ligi, która ostatnio pokonała m.in.: silną ekipę Startu Brzeziny i to w meczu wyjazdowym. Na szczęście udało się przełamać pewną niemoc strzelecką i mimo gry, w nieco eksperymentalnym ustawieniu zdeklasować rywala – mówił kierownik drużyny, Andrzej Królak. Następnym rywalem "miejskich" będzie III – ligowy Sokół Aleksandrów Łódzki. Spotkanie zostanie rozegrane 24 października o godzinie 14.30 na stadionie miejskim w Kutnie.

IV-to ligowcy z Kutna nie mieli większych problemów z pokonaniem drużyny z niższej klasy rozgrywkowej. Bohaterem spotkania był Michał Rosiak, który ustrzelił hat-tricka (36,54,74). Worek z bramkami rozwiązał w 28 minucie Janusz Jonczyk, przed przerwą skutecznym strzałem popisał się jeszcze wspomniany Rosiak, który dołożył dwa kolejne gole po zmianie stron. Po 74 minutach goście prowadzili już 4:0. W końcówce „żółto-niebiescy” dobili rywala, w 81 minucie na listę strzelców wpisał się Mariusz Jaśkiewicz, a 60 sekund przed końcem spotkania wynik ustalił Mariusz Jakubowski, który w 46 minucie zmienił Jacka Bukowicza.

III Runda Pucharu Polski: PTC Pabianice – MKS Kutno 0:6 (0:2) Gole: Janusz Jonczyk – 28, Michał Rosiak – 36,54,74, Mariusz Jaśkiewicz – 81, Mariusz Jakubowski – 89.

MKS Kutno: Kamiński (70 – Klekowicki), Ocetek (75 – Łucki),l Kaczor, Plichta, Grzegorek, Jonczyk, Bolimowski, Jaśkiewicz, (70 – Karczewski), Bukowicz (46 – Jakubowski), Płacheta., Rosiak.

W dniu wczorajszym rozegrano również mecz w Łódzkiej Klasie Juniorów. MKS Kutno pokonał na wyjeździe drużynę Victori Łódź 5:3.

Victoria Łódź – MKS Kutno 3:5 (2:4) gole dla MKS: Marcin Kozłowski (2), Kamil Krysiński (dwie), Piotr Włodarski