MKS wygrywa w PP

MKS wygrywa w PP - Zdjęcie główne

WydarzeniaTrzecioligowy MKS Kutno (występujący jako MKS II) wygrał w meczu III rundy Pucharu Polski z czwartoligowymi Zjednoczonymi Stryków 3-2 (1-0).Dwa gole dla "Miejskich" strzelił Gracjan Sobczak, a jednego dołożył Bartosz Kaczor.

Po pierwszej połowie "Miejscy" po golu Bartosza Kaczora z 4 minuty prowadzili 1-0. Po przerwie czwartoligowcy szybko, bo już w 58 minucie zdołali doprowadzić do remisu. Dziesięć minut później gola na 2-1 dla MKS zdobył Gracjan Sobczak.

W ostatnich pięciu minutach wydarzenia zmieniały się jak w kalejdoskopie. Najpierw w 85 minucie w kuriozalnej sytuacji do siatki MKS trafił Janikowski i wydawało się, że do rozstrzygnięcia meczu potrzebna będzie dogrywka. Sto osiemdziesiąt sekund później zabójczy cios zadał jednak Gracjan Sobczak i zdobywając swoją drugą bramkę w tym meczu ustalił wynik na 3-2 dla "żółto-niebieskich" i przypieczętował awans do IV rundy PP.

MKS II Kutno 3-2 Zjednoczeni Stryków
Kaczor 4, Sobczak 68, 88 - Baryła 58, Janikowski 85

MKS II Kutno: Kępka - Grzybowski, Kowalczyk, Dopierała, Kaczor - Skrzynecki, Mensah, Znyk (65' Rybicki), Sobczak - Piotr Michalski, Jankowski (46' Ohagwu);