Reklama

Młodzi przeciw korupcji

Opublikowano:
Autor:

Młodzi przeciw korupcji - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Młodzież pod opieką Artura Gieruli przeprowadziła w tym tygodniu badanie ankietowe wśród mieszkańców Kutna na temat korupcji. - Większość osób odpowiadających na pytania ankiety podeszło do nich niezwykle poważnie - mówi Zuza Chodorowska. - Mieszkańcy Kutna wyrażali swoje zadowolenie z faktu, że tacy młodzi obywatele są zainteresowani tak poważnym tematem, jak korupcja w Polsce i w naszym mieście.

Program „Młodzi przeciw korupcji” jest realizowany w ramach projektu Centrum Edukacji Obywatelskiej w Warszawie oraz Ambasady USA w Warszawie.

- Bardzo podobał mi się pomysł przeprowadzenia tego mini sondażu - mówi Patryk Kadziak. - Wyniki były jak dla mnie łatwe do przewidzenia: większość osób wyrażało niezadowolenie z powodu występowania korupcji w życiu publicznym. Dzięki temu sondażowi poznałem zdanie badanych na ten temat oraz podjąłem decyzję, że będę bardziej skłonny do rozmawiania z ludźmi.

Był to pierwszy etap projektu edukacyjnego w tym obszarze, ciąg dalszy nastąpi m.in. na sali sądowej Sądu Rejonowego w Kutnie - 13 grudnia 2013 roku.

- Osoby, które spotkałem i zgodziły się porozmawiać i wypełnić ankietę miały podobne zdanie - mówi Filip Tomes. - Odniosłem również wrażenie, że ludzie mimo wszystko czują niechęć do wyrażania swojego zdania.

Podobne działania w ramach tego programu były realizowane od 2005 roku - w ich ramach miała miejsce mini debata w UM Kutno, spotkania w Kutnie z konsulami Ambasady USA.

- W trakcie ankietowania poznałem nowych ludzi - mówi Sebastian Iwaniak. - Odpowiedzi udzielił mi m.in. jeden z kutnowskich dziennikarzy.

Po zagregowaniu wyników badania, zostaną one przedstawione w postaci prezentacji multimedialnej i zaprezentowane na forum publicznym.

- Najczęściej odpowiadały osoby w średnim wieku, kobiety - mówi Paulina Winiecka. - Znaczna część osób dzieliła się ze mną swoimi obserwacjami, a nawet opowiadała o swoich osobistych doświadczeniach.

Działania obejmą również współpracę z innymi szkołami z terenu miasta Kutna - grupy edukatorów przedstawią efekty przeprowadzonych działań.

- Moim zdaniem ankiety w sprawie korupcji, które wypełnialiśmy wraz z ludźmi udowodniły, że korupcja w naszym kraju jest na wysokim poziomie - mówi Krystian Chojnacki. - Dowiedziałem się, że ludzie nie są obojętni na korupcję w Polsce i mają ciekawe pomysły by z nią z walczyć.

Na ulicy Królewskiej ankietowali mieszkańców Kutna: Zuza Chodorowska, Paula Karwacka, Paulina Winiecka, Lidia Lewandowska, Bartek Smakowski, Krystian Kalinowski, Krystian Chojnacki, Damian Sobczak, Krzysztof Kamiński, Mateusz Pacholczyk, Filip Tomes, Patryk Kadziak, Sebastian Iwaniak, Maciej Siergiej, Miłosz Kierzkowski.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE