Reklama

Młodzi wokaliści w Koninie

Opublikowano:
Autor:

Młodzi wokaliści w Koninie - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia W 34. edycji Międzynarodowego Dziecięcego Festiwalu Piosenki i Tańca w Koninie, jak co roku wzięli udział przedstawiciele Młodzieżowego Domu Kultury w Kutnie. W kategorii zespołów wokalnych do 12 lat Złoty Aplauz wyśpiewał zespół BUZIAKI. Brązowy aplauz trafił do ABRAKADABRY. Oba zespoły do konkursu przygotowywała Katarzyna Karolak-Rojewska.

W tegorocznej edycji Festiwalu udział wzięło 2200 uczestników. Organizatorem Festiwalu był Koniński Dom Kultury. Artyści z MDK w Kutnie godnie reprezentowali powiat kutnowski przed kolegami, jurorami i zgromadzoną publicznością. Wokalistów jak co roku oceniało surowe jury, a prestiżu całości wydarzenia dodawała Konin Band Orchestra towarzysząca wokalistom i zespołom podczas występów.

Jak zgodnie twierdzili jurorzy celem festiwalu jest zabieganie o dobrą i wartościową piosenkę oraz kolejne pokolenia młodych, utalentowanych Polaków, ich wrażliwość i muzykalność.

- Dobrze byłoby zadbać, aby te talenty nie zniknęły z polskiej sceny muzycznej i w przyszłości nie odnajdywały się w innych krajach, zamiast polskiej estradzie - podkreślał Jarosław Staniek

- Poziom śpiewających na festiwalu w Koninie jest zdecydowanie wyższy niż w ubiegłym roku i lepszy, niż prezentowany przez uczestników telewizyjnych programów – mówi Janusz Tylman - przewodniczący jury, muzyk, aranżer, kompozytor.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE