Reklama

Reklama

Młodzież Wszechpolska w Kutnie. Już można spotkać ich na ulicach [ZDJĘCIA]

Opublikowano:
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Kilka dni temu na ulicach Kutna można było spotkać działaczy Młodzieży Wszechpolskiej. Stowarzyszenie niedawno rozpoczęło swoją oficjalną działalność w naszym mieście.

Reklama

Działacze kutnowskiej Młodzieży Wszechpolskiej poinformowali, że w niedzielę przeprowadzili akcję polegającą na rozdawaniu plakatów. Dodają, że ich celem było podkreślenie przywiązania do Ojczyzny i pielęgnowanie pamięci o ludziach, którzy stoją na straży jej bezpieczeństwa.

- Motywem przewodnim tegorocznego plakatu jest symboliczny wyraz wsparcia i szacunku wobec służb mundurowych, które dzielnie strzegły naszej wschodniej granicy w ostatnich miesiącach. Dziękujemy za wspólnie spędzony czas, uśmiech i rozmowę! Dzięki temu rośnie nasza radość i motywacja do dalszych działań! – podkreśla Wszechpolskie Kutno.

Ludzie zrzeszeni w MW mówią, że reprezentują patriotyzm XXI wieku, który łączy tradycję i nowoczesność. Wielu może ich kojarzyć głównie z Marszów Niepodległości odbywających się co roku 11 listopada w Warszawie, jednak  biorą udział w wielu wydarzeniach organizowanych przez środowiska konserwatywne i prawicowe. Często są ich inicjatorami lub współorganizatorami.

- Młodzież Wszechpolska jest stowarzyszeniem społeczno-wychowawczym skupiającym młodych ludzi, którym bliska jest miłość do ojczyzny i przywiązanie do Kościoła Rzymsko-Katolickiego. Naszym celem jest wychowanie członków w duchu wartości narodowych i katolickich, wykształcenie w nich pełni poczucia obowiązków patriotycznych tak by na każdym stanowisku starali się być pożyteczni Ojczyźnie – piszą członkowie MW i dodają - W XXI wieku mówią nam, że tożsamość narodowa to przeżytek, my jednak czujemy, że jest inaczej. Musimy mieć świadomość tego kim jesteśmy i dokąd idziemy. Wtedy będziemy naprawdę wolni.

Zaznaczają też, że są członkami stowarzyszenia dla młodych ludzi świadomych swej tożsamości.

- Przez pracę u podstaw dążymy do tego by nasze pokolenie pozostało wierne temu, co wyznawali nasi ojcowie - deklarują.

Stowarzyszenie budzi kontrowersje i często jest obiektem ataków z lewej strony sceny politycznej. Przykładowo - kilka lat temu Sojusz Lewicy Demokratycznej postulował o delegalizację MW i ONR twierdząc, że to środowiska łamiące prawo, konstytucję i głoszące hasła faszystowskie w trakcie wspomnianych Marszów Niepodległości. Wniosek SLD uznano za bezzasadny.

Wielu publicystów i działaczy politycznych atakowało MW po tym, jak ci na grafice w mediach społecznościowych porównali Lecha Kaczyńskiego do Wojciecha Jaruzelskiego zestawiając ze sobą wprowadzenie Stanu Wojennego z podpisaniem Traktatu Lizbońskiego.

Wówczas sama Młodzież Wszechpolska przyznała, że to porównanie było niepotrzebne.

- Następne grafiki nawiązujące do tego tematu nie będą zawierać już podobnych niefortunnych porównań. Rzeczywiście powinny one przedstawiać wyłącznie sam fakt podpisania Traktatu Lizbońskiego przez śp. Lecha Kaczyńskiego oraz wyraźnie nazywać go zdradą interesów narodowych – tłumaczyła MW.

źródło: własne&facebook&wikipedia

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)
Wczytywanie komentarzy