Reklama

Reklama

Kolejny cmentarz w powiecie zdewastowany przez wichurę. Czy mieszkańcy mogą liczyć na odszkodowanie? [ZDJĘCIA]

Opublikowano:
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Nawałnice, które w ostatnich dniach przeszły nad powiatem kutnowskim wyrządziły duże szkody nie tylko w przypadku budynków mieszkalnych czy gospodarczych, ale także na cmentarzach. Silny wiatr tłukł znicze, przewracał wiązanki i powalał drzewa, które często spadały na pobliskie nagrobki. Takie sytuacje miały miejsce na kilku nekropoliach w naszym regionie, m.in. w Bedlnie.

Reklama

O zniszczeniach na cmentarzu parafialnym w Bedlnie poinformowała w mediach społecznościowych parafia św. Floriana. 

- Na cmentarzu podczas ostatnich wichur uszkodzeniu uległo kilka nagrobków […]. Jednocześnie przypominamy, że wchodzenie na cmentarz podczas silnych wiatrów jest bardzo niebezpieczne. Jest bardzo wiele potłuczonych szkieł i rozrzuconych plastików, które wiatr strącił z pomników, co stanowi również dla nas zagrożenie – czytamy.

Parafia przypomina również, że ubezpieczenie, jakie posiada, nie obejmuje klęsk żywiołowych i tego typu szkód. Oznacza to, że mieszkańcy, których rodzinne nagrobki uległy uszkodzeniom, sami będą musieli pokryć koszty ewentualnej naprawy lub odbudowy pomników. 

- Prosimy o odwiedzenie cmentarza i usunięcie ewentualnych szkód. Przypominamy, że ubezpieczenie, jakie posiada parafia, to ubezpieczenie OC (jeśli z winy parafii ktoś ulegnie wypadkowi) i nie obejmuje klęsk żywiołowych i tego typu szkód – informuje parafia. 

Przypomnijmy, że cmentarz parafialny w Bedlnie to nie jedyna nekropolia w powiecie kutnowskim, która ucierpiała w wyniku ostatnich wichur. Kilkanaście grobów zostało uszkodzonych przez wyrwane z ziemi drzewa m.in. na cmentarzu w Mnichu (gm. Oporów). Docierają do nas informacje, iż duże szkody można zauważyć także na cmentarzu w Łękach Kościelnych (gm. Krzyżanów).

To, jak wyglądają cmentarze w Bedlnie i Mnichu po przejściu wichury, zobaczycie w galerii zdjęć do artykułu. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)
Wczytywanie komentarzy