Reklama

Reklama

Powalone drzewa i uszkodzone groby. Ogromne zniszczenia na cmentarzu w powiecie [ZDJĘCIA]

Opublikowano: pon, 21 lut 2022 19:00
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Silne porywy wiatru, które towarzyszą nam od kilku dni wyrządziły ogromne szkody w całym powiecie kutnowskim. Mocno ucierpiał m.in. jeden z cmentarzy w gminie Oporów, gdzie wichura powaliła kilka drzew i zniszczyła co najmniej kilkanaście nagrobków.

Reklama

Połamane drzewa, setki potłuczonych zniczy, przewrócone wiązanki i kilkanaście zniszczonych nagrobków - to efekt nawałnic, które w ostatnich dniach przeszły przez nasz region, jakie możemy zauważyć na cmentarzu w miejscowości Mnich w gminie Oporów. 

Część powalonych drzew została już przycięta, tak by nie stwarzać zagrożenia dla odwiedzających nekropolię. Niestety, wyrwane z ziemi z korzeniami stare drzewa, uszkodziły wiele znajdujących się tam grobów. Trwa szacowanie strat.

To, jak wygląda obraz zniszczeń na cmentarzu w Mnichu, zobaczycie w galerii zdjęć do artykułu.

Przypomnijmy, że silne wiatry, które od czwartku 17 lutego pojawiły się w naszym regionie, wyrządziły niezliczoną ilość szkód w wielu miejscach powiatu kutnowskiego. Tylko po pierwszym dniu nawałnic strażacy interweniowali aż 364 razy. Ponad 150 zgłoszeń dotyczyło uszkodzonych lub całkowicie zerwanych dachów.

Ogromne zniszczenia nawałnica wyrządziła m.in. w gminie Dąbrowice, gdzie uszkodzonych zostało kilka budynków gospodarczych. Dach jednego z nich przeleciał kilkadziesiąt metrów na drugą stronę drogi, uszkodził kilka drzew ozdobnych sąsiedniej posesji, ściął wierzchołek świerku, uszkodził ogrodzenie i wylądował w polu. Kolejne dni niestety nie były dużo spokojniejsze.

W sobotę 19 lutego, strażacy zostali wezwani m.in. do pasażu handlowego przy ul. Żwirki i Wigury, gdzie zgłoszono uszkodzone poszycie dachu. Niebezpiecznie było również w miejscowości Głogowiec, gdzie na jadący drogą samochód osobowy przewróciło się drzewo. Na szczęście nikomu nie stało się nic poważnego. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)
Wczytywanie komentarzy