Reklama

Reklama

Wiatr zerwał dachy z kutnowskich szkół. Starostwo: „Dokładamy wszelkich starań, aby otrzymały stosowną pomoc” [FOTO]

Opublikowano: wt, 22 lut 2022 10:00
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Trwa ocena szkód powstałych na skutek silnych wiatrów przechodzących w ostatnim czasie przez powiat kutnowski. Niebezpiecznie było m.in. w dwóch szkołach na terenie naszego miasta, gdzie wichura zerwała części dachów. O sprawie informuje Starostwo Powiatowe w Kutnie.

Reklama

Kutnowskie szkoły ucierpiały w wyniku ostatnich nawałnic

Przypomnijmy, w nocy z 16 na 17 lutego poderwany został dach na łączniku do sali gimnastycznej w Zespole Szkół Nr 1 im. Stanisława Staszica w Kutnie, na powierzchni ok. 150m2. W sobotę 19 lutego z kolei doszło do uszkodzenia dachu na sali gimnastycznej w I Liceum Ogólnokształcącym im. gen. J.H. Dąbrowskiego w Kutnie, na powierzchni ok. 300m2.

Na miejscu działali strażacy z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Kutnie, zabezpieczając obiekt i zerwane elementy. 

Trwa usuwanie szkód. Władze powiatu oferują pomoc

21 lutego starosta Daniel Kowalik oraz wicestarosta Magdalena Krupińska-Kotulska przeprowadzili oględziny zaistniałej sytuacji, jaka miała miejsce w kutnowskim „Dąbrowszczaku”, ustalając z dyrektorem szkoły plan działania i odtworzenia zerwanej połaci dachu.

- Biorąc pod uwagę trwające prace odtworzeniowe zastosowaliśmy doraźne rozwiązanie jakim są plandeki ochronne. Pomogą one zabezpieczyć budynek przed dalszym niszczeniem na skutek opadów atmosferycznych – mówi Daniel Kowalik.

 

- Na okoliczność likwidacji szkód nie tylko w I Liceum Ogólnokształcącym im. generała Jana Henryka Dąbrowskiego w Kutnie, ale także w Zespole Szkół nr 1 im. Stanisława Staszica w Kutnie, pojawia się konieczność zabezpieczenia placówek edukacyjnych – wyjaśnia wicestarosta – Jako Powiat Kutnowski dokładamy wszelkich starań, aby szkoły otrzymały stosowną pomoc.

 

- Dziękuję serdecznie Panu Staroście i Pani Wicestaroście za pomoc w okiełznaniu skutków wichur. Nie ukrywam, że przekazany sprzęt jest materiałem pierwszej potrzeby – dodaje Przemysław Zawadzki, dyrektor I LO im. gen. J.H. Dąbrowskiego.

Info: Powiat Kutnowski

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)
Wczytywanie komentarzy