Mroźna wygrana MKS, hat-trick Jankowskiego

Mroźna wygrana MKS, hat-trick Jankowskiego - Zdjęcie główne

WydarzeniaMKS Kutno pokonał na wyjeździe w meczu sparingowym Włocłavię Włocławek 5:2, mimo iż do przerwy przegrywał 0:2. Hat-trickiem popisał się Rafał Jankowski.Ekipa Pawła Ślęzaka przystąpiła do sobotniego spotkania z trzema testowanymi zawodnikami – bramkarzem Michałem Kłosińskim (Kormoran Łąck) oraz obrońcami Łukaszem Trzeciakiem (LKS Jankowy) i Pawłem Winnickim (Wisła II Płock).

Dwójkę pozostałych zawodników z linii defensywnej stworzyli kapitan Łukasz Znyk oraz Bartosz Kaczor. W pomocy zagrali Gracjan Sobczak, Mariusz Jakubowski, Rafał Kubiak i Kamil Zagajewski, który coraz lepiej czuje się na prawym skrzydle. Odpowiedzialni za nękanie obrony rywala byli Rafał Jankowski i Sylwester Płacheta.

Jeszcze kilkanaście minut przed rozpoczęciem meczu nie byliśmy pewni, czy spotkanie dojdzie do skutku. A wszystko przez siarczysty mróz, który przekraczał piętnaście stopni w minusie. Mimo to, boisko było znakomicie przygotowane i zaryzykowaliśmy. – mówi kierownik MKS Andrzej Królak.

Od pierwszych minut lepiej w mecz weszli gospodarze, którzy mimo optycznej przewagi przyjezdnych zdobyli dwa gole. W 9. minucie wynik spotkania otworzył były zawodnik Kujawiaka Włocławek, Dawid Kwiatkowski. Osiem minut później na 2:0 podwyższył posiadający brytyjski paszport Billy Abbott. – My graliśmy w piłkę, a Włocłavia zdobyła dwa gole. – komentował kierownik.

Po przerwie na boisku niepodzielnie panowali już tylko kutnianie, którzy „wrócili z bardzo dalekiej podróży” i przechylili szalę zwycięstwa na swoją korzyść. W 50. minucie kontaktowego gola zdobył Gracjan Sobczak, zaś potem popis swoich umiejętności dał Rafał Jankowski. „Jankes” w ciągu zaledwie dwudziestu dwóch minut trzykrotnie wpakował piłkę do siatki i skompletował hat-tricka. Niestety nie klasycznego, bowiem międzyczasie na listę strzelców wpisał się Nigeryjczyk Otito Praise Onubiyi, który zmienił Sylwestra Płachetę.

Włocłavia Włocławek – MKS Kutno 2:5 (2:0)
1:0 Dawid Kwiatkowski 9 min.
2:0 Billy Abbott 17 min.
2:1 Gracjan Sobczak 50 min.
2:2 Rafał Jankowski 64 min.
2:3 Rafał Jankowski 70 min.
2:4 Otito Praise Onubiyi 73 min.
2:5 Rafał Jankowski 86 min.

MKS Kutno: Michał Kłosiński (46 min. – Mateusz Sawicki) – Bartosz Kaczor, Łukasz Trzecia, Paweł Winnicki Łukasz Znyk – Gracjan Sobczak, Mariusz Jakubowski (70 min. – Ernesto Sarpong Mensah), Rafał Kubiak, Kamil Zagajewski – Sylwester Płacheta (60 min. – Otito Praise Onubiyi), Rafał Jankowski