Reklama

Muzycy w Batiku 2

Opublikowano:
Autor:

Muzycy w Batiku 2 - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia

Muzycy w Batiku 2 to wystawa Pracowni Batiku „Mamut” z Miejskiego Domu Kultury w Przasnyszu. Wystawa towarzysząca III Festiwalowi "Świat Muzyki - Muzyka Świata". Wernisaż odbędzie się 16 lipca o godzinie 16 w CTMiT.

„Muzycy w batiku” to niezwykle ciekawa i barwna wystawa ukazująca portrety wielkich postaci muzycznych z szeroko pojętej muzyki rozrywkowej.  Jej wyjątkowość polega także na technice, w której prace zostały wykonane. Batik to technika malarska polegająca na kolejnym nakładaniu wosku i kąpieli tkaniny w barwniku, który farbuje jedynie miejsca nie zamaskowane warstwą wosku. Dla uzyskania specjalnych efektów proces woskowania i farbowania można powtarzać wielokrotnie.

To także wystawa pokazująca pracę grupy artystycznej, którą tworzy obecnie kilkanaście osób zaangażowanych w działania pracowni. Poprzez prace plastyczne prezentujemy ludzi tworzących zgrany zespół zarażający twórczą atmosferą i pasją do batiku oraz  innych dziedzin sztuki i kultury.

W roku 2014 kolekcja doczekała się wydania albumu obejmującego 94 prace, które powstały w pracowni w latach 2012-2014. Publikacja finansowana przez Miasto Przasnysz rozesłana została do wielu placówek kultury w Polsce oraz na świecie.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE