Reklama

Reklama

„Muzyka w barwach lata” oczarowała publiczność. Znakomite zakończenie Letniego Festiwalu Muzycznego [ZDJĘCIA]

Opublikowano: 16 sierpnia 2021 05:00
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Za nami ostatni z tegorocznej serii koncertów w ramach Letniego Festiwalu Muzycznego. Młodzi artyści zaprezentowali się publiczności w koncercie „Muzyka w barwach lata” w zespole pałacowym w Strzelcach. To była niezwykła muzyczna uczta dla mieszkańców powiatu kutnowskiego!

Reklama

Wczorajsze wydarzenie to finał XIII Mistrzowskich Warsztatów Wokalnych organizowanych przez prof. Annę Jeremus-Lewandowską. Do tej pory uczestnicy warsztatów mieli okazję pokazać swoje umiejętności trzykrotnie: podczas koncertu „Śpiewamy Tobie Panie” w kościele św. Jana Chrzciciela w Kutnie, koncertu muzyki sakralnej w kościele św. Wawrzyńca oraz sobotniego pod hasłem „Młode Talenty” na Rynku Zduńskim. 

Podczas pożegnalnego koncertu wystąpiły: Aleksandra Deryng-Jaroń, Dorota Grzegorzewska, Natalia Nowaczyk, Marta Mazanek-Matuszewska, Magdalena Osterczy, Joanna Pętlak, Kinga Rybarczyk, Wanda Tomczak oraz Magdalena Warzecha-Hiller.

Artystom na pianinie akompaniowali Jarosław Domagała, Maria Rudawska-Pętlak oraz Maciej Domagała. W wydarzeniu wziął też udział wójt gminy Strzelce Tomasz Grabowski, który osobiście pogratulował wykonawczyniom i wręczył pamiątkowe dyplomy. 

Można było usłyszeć szereg arii operowych i operetkowych ze słynną „Habanerą” na czele, ale to oczywiście nie wszystkie utwory. Przygotowano także m.in. „La Spagnolę” Vincenzo Di Chiary, cavatinę Pazia z opery „Hugenoci”, arię z opery „Don Pasquale" czy „Barcarolle” Jacques’a Offenbacha.

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE