Reklama

Na co zwrócić uwagę, wybierając program do KPiR?

Opublikowano:
Autor:

Na co zwrócić uwagę, wybierając program do KPiR? - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Profesjonalny program do KPiR to obowiązkowe oprogramowanie w każdym biurze rachunkowym. Szeroki wybór aplikacji tego typu sprawia, że nie zawsze wybór konkretnego systemu jest prosty. Na co więc zwrócić uwagę, wybierając najlepszy program do prowadzenia ksiąg przychodów i rozchodów?

Zgodność z aktualnymi przepisami

Do najważniejszych czynników decydujących o wyborze konkretnej aplikacji do KPiR należy z pewnością zgodność oprogramowania z aktualnymi przepisami prawa. Ważne, aby jego twórcy regularnie śledzili zmiany w prawie i od razu dostosowywali program do nowych wytycznych. Nawet drobne zmiany w wymaganiach dotyczących na przykład wyglądu faktury, formularzy, plików JPK albo dokumentów wymaganych przez urzędy powinny od razu znaleźć odwzorowanie w odpowiednich aktualizacjach systemowych.

Warto też zwrócić uwagę na to, czy dostępne aktualizacje są płatne. Zazwyczaj profesjonalne firmy IT proponujące programy, takie jak Reset2, zapewniają darmowe aktualizowanie swego produktu. Zdarzają się jednak przedsiębiorstwa oferujące tę usługę dodatkowo, często za niemałe pieniądze. Należy więc sprawdzić tę kwestię zawczasu, jeszcze przed zakupem narzędzia, aby uniknąć w przyszłości przykrych niespodzianek.

Liczne funkcjonalności programu

Kolejną ważną kwestią decydującą o wyborze konkretnej aplikacji jest wszechstronność systemu. Dobrej klasy program, taki jak innowacyjne oprogramowanie Reset2, obejmuje wszystkie funkcje niezbędne do kompleksowej obsługi księgowej i rachunkowej firmy o dowolnej wielkości i z każdej branży.

Do obowiązkowych funkcji systemu należy m.in. opcja wprowadzania wszystkich rodzajów dokumentów (w tym faktur VAT zakupu i sprzedaży oraz rachunków), automatycznego rozliczania deklaracji VAT i PIT po wcześniejszym zaksięgowaniu dokumentów, a także wysyłki plików JPK VAT. Ponadto profesjonalny program do KPiR firmy Reset2 zawiera też moduł amortyzacji środków trwałych i ewidencji wyposażenia, jak również generowania raportów i zestawień końcowych do instytucji oraz urzędów.

Program powinien być prosty w obsłudze. Dlatego najlepiej, aby jego twórca zapewniał profesjonalnie opracowany przewodnik po systemie, a także opcję automatycznie wyświetlanych przypomnień i podpowiedzi, które ułatwiają codzienną pracę.

Bezpieczeństwo stosowania

Do niezwykle istotnych kwestii należy bezpieczeństwo użytkowania programu do KPiR. Dobrej klasy system musi skutecznie chronić tzw. dane wrażliwe przed dostępem osób trzecich. Obowiązkowym elementem aplikacji księgowych powinny więc być nowoczesne, skuteczne i regularnie aktualizowane zabezpieczenia, dzięki którym nie trzeba obawiać się o wycieki.

Bezpłatna wersja próbna

Intuicyjny w obsłudze, kompleksowy i praktyczny program do KPiR obroni się sam. Dlatego też wielu wydawców IT, w tym firma Reset2, udostępnia wersje próbne, które pozwalają klientom sprawdzić funkcjonalności systemu przed ewentualnym zakupem. Po jego dokładnym przetestowaniu większość użytkowników zadowolonych z pracy z aplikacją decyduje się na jego nabycie. Warto skorzystać z tej opcji i samodzielnie przekonać się o użyteczności oprogramowania.

Poszukując najlepszej aplikacji do KPiR, warto wziąć pod uwagę wymienione kwestie. Zastosowanie się do tych wytycznych pozwoli wybrać bezpieczny, funkcjonalny i wygodny w obsłudze program.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE