Reklama

Reklama

Na dworcach będzie bezpieczniej? Trwa akcja kutnowskiej policji i SOKistów [ZDJĘCIA]

Opublikowano: wt, 7 wrz 2021 12:30
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Trwa V edycja akcji "RAW-RAIL ACTION WEEK" realizowana w ramach międzynarodowej organizacji państw członkowskich Unii Europejskiej – RAILPOL. Jej celem jest zapobieganie i wykrywanie najpowszechniejszych zjawisk kryminalnych w sektorze kolejowym.

Reklama

Akcja „RAW-RAIL ACTION WEEK” prowadzona jest na terenach kolejowych od 6 do 13 września 2021 roku. Strażników ochrony kolei z kutnowskiego posterunku wspierają w jej trakcie miejscowi policjanci. Funkcjonariusze wspólnie kontrolują przestrzeganie przepisów porządkowych obowiązujących na obszarze kolejowym w Kutnie.

CZYTAJ RÓWNIEŻ: Gmina Żychlin dziękuje za plony. Za nami dożynki gminno-parafialne [ZDJĘCIA]

Głównym celem akcji jest m.in. kontrola przestrzegania przepisów porządkowych obowiązujących na obszarach kolejowych oraz przeciwdziałanie niszczeniu mienia. Działania mundurowych ukierunkowane są na kontrole przestrzegania przepisów porządkowych, przeciwdziałanie kradzieżom oraz dewastacji infrastruktury i taboru kolejowego, a także inne działania istotne z punktu widzenia bezpieczeństwa.

„RAW-RAIL ACTION WEEK” ma na celu również podniesienie poczucia bezpieczeństwa i komfortu podróżnych korzystających z kolei, a także wpłynięcie na podwyższenie świadomości o przepisach obowiązujących na obszarze kolejowym. Wszystkie te kroki mają zwiększyć bezpieczeństwo na kolei.

CZYTAJ RÓWNIEŻ: Śmiertelny wypadek w Kutnie. Policja szuka świadków

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE