Reklama

Reklama

Gmina Żychlin dziękuje za plony. Za nami dożynki gminno-parafialne [ZDJĘCIA]

Opublikowano: 7 września 2021 07:19
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Sezon dożynkowy trwa w najlepsze. W minioną niedzielę Święto Plonów obchodziła gmina Żychlin, a obchody rozpoczęła uroczysta msza święta. Warto wspomnieć, że Żychlin jest do tej pory jedyną gminą w powiecie, która skupiła się tylko na uroczystościach kościelnych.

Reklama

5 września 2021 r.  w  kościele parafialnym w Żychlinie odbyła się msza święta dziękczynna za zebrane plony, którą koncelebrowali Proboszcz ks. Wiesław Frelek oraz ks. Jacek Zieliński. Starostami dożynek byli Państwo Szymańscy z Pasieki. W uroczystościach wzięły udział również władze samorządowe gminy w osobie Burmistrza Grzegorza Ambroziaka oraz Przewodniczącej Rady Miejskiej Elżbiety Sikory, jak również władze sąsiadującej Gminy Pacyna. Oprawę muzyczną wydarzenia zapewnili: Kapela Dobrzeliniacy oraz zespół Śleszynianki.

Wydarzenie rozpoczęło się  od poświęcenia wieńców i koszy dożynkowych przygotowanych przez mieszkańców Kruków, Budzynia, Rakowca, Buszkówka, Żabikowa oraz przedstawicieli Kół Żywego Różańca i władz samorządowych naszej gminy. Zwieńczeniem uroczystości był poczęstunek chlebem i miodem.

- Dożynki to szczególny czas podziękowania Bogu za zebrane plony, a człowiekowi za pracę i trud wniesiony w pozyskanie „doczesnego chleba”. Dziękujemy więc wszystkim rolnikom, szczególnie tym z naszej gminy, za Wasze poświęcenie, za umiłowanie ziemi, za pracę i wiarę, że zasiane ziarno przyniesie obfite zbiory . To dzięki Wam nie brakuje nam pokarmu na naszych stołach. Życzymy aby najbliższy rok pracy na roli, przyniósł wiele radości oraz by ziemia wydała jak najlepsze plony – czytamy na stronie internetowej gminy Żychlin. 

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Policjanci z naszego regionu walczą z narkomanią. Otrzymali wsparcie od samorządu województwa

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE