Reklama

Reklama

Policjanci z naszego regionu walczą z narkomanią. Otrzymali wsparcie od samorządu województwa

Opublikowano: 7 września 2021 05:54
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Wicemarszałek województwa łódzkiego Zbigniew Ziemba przekazał policjantom garnizonu łódzkiego dwanaście walizek wypełnionych wyjątkowym sprzętem. W środku znajdują się atrapy narkotyków i przedmiotów służących do ich zażywania i przechowywania. Będą one wykorzystywane w szkoleniach prowadzonych przez funkcjonariuszy.

Reklama

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Poznaliśmy Miss Polonia Województwa Łódzkiego 2021. Natalia z Kutna z dziką kartą! [ZDJĘCIA]

Sprzęt został przekazany w czwartek (2 września) podczas konferencji prasowej w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Łódzkiego. Odebrał go inspektor Jarosław Rybka, zastępca komendanta wojewódzkiego policji do spraw prewencji. Walizki wypełnione są atrapami dostępnych na rynku narkotyków, w tym: marihuany, kokainy, haszyszu, LSD, amfetaminy czy dopalaczy. W środku są też przedmioty mogące służyć do przechowywania narkotyków, a także do ich zażywania, dystrybucji i wykrywania.

- Walizki zostały kupione ze środków samorządu województwa. Są pomocą dydaktyczną w realizacji profilaktyki antynarkotykowej – mówiła podczas konferencji Katarzyna Maciołek, dyrektor Regionalnego Centrum Polityki Społecznej w Łodzi, które realizuje Wojewódzki Program Przeciwdziałania Narkomanii. - Przekazane będą na potrzeby szkoleń prowadzonych przez funkcjonariuszy policji. Uczestnikami spotkań będą tylko i wyłącznie osoby pełnoletnie, w tym m.in. nauczyciele, pedagodzy, rodzice, opiekunowie prawni z terenu województwa łódzkiego.

Policjanci prowadzą spotkania szkoleniowe z wykorzystaniem takich właśnie walizek przede wszystkim w szkołach i innych placówkach oświatowych.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Niesprawne autobusy przewożące dzieci? Wyniki kontroli w powiecie kutnowskim pozostawiają wiele do życzenia

Samorząd województwa już po raz trzeci przekazał policji garnizonu łódzkiego walizki edukacyjne służące do profilaktyki antynarkotykowej.

- Rok rocznie zapisujemy w budżecie kwotę, która w efekcie przekłada się na realizację Wojewódzkiego Programu Przeciwdziałania Narkomanii. W tym roku jest to 350 tys. zł – podsumował wicemarszałek Ziemba.

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE