Reklama

Reklama

Niesprawne autobusy przewożące dzieci? Wyniki kontroli w powiecie kutnowskim pozostawiają wiele do życzenia

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: archiwum

Niesprawne autobusy przewożące dzieci? Wyniki kontroli w powiecie kutnowskim pozostawiają wiele do życzenia  - Zdjęcie główne

W Łaniętach skontrolowano stan szkolnych autobusów | foto archiwum

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Początek roku szkolnego to również kontrole sprawności autobusów szkolnych, które mają bezpiecznie dowozić dzieci do szkół. Jak się jednak okazuje, bezpieczeństwo tych środków transportu czasami pozostawia wiele do życzenia. Taka kontrola, z niezbyt zadowalającym skutkiem, miała też miejsce w powiecie kutnowskim.

Reklama

Wycieki oleju, uszkodzony układ wspomagania kierownicy, niesprawny układ ABS, nieszczelny układ pneumatyczny oraz braki w oświetleniu to usterki, które zostały stwierdzone podczas kontroli autobusu przewożącego dzieci. Kontrola odbyła się w miejscowości Łanięta w powiecie kutnowskim.

Jak informuje Wojewódzki Inspektorat Transportu Drogowego w Łodzi, w dniu 3 września br. inspektorzy z Oddziału Terenowego w Łowiczu, przeprowadzili rutynowe kontrole dwóch autobusów, które dowoziły dzieci do szkoły podstawowej w Łaniętach. Odbyły się one w ramach akcji „Bezpieczna droga do szkoły”.

- Jeden z kontrolowanych autobusów ze względu na ujawnione podczas kontroli usterki nie odjechał już z miejsca kontroli. Podczas kontroli stwierdzono usterki, które zakwalifikowane zostały jako niebezpieczne. W stosunku do przewoźnika wszczęto postępowanie wyjaśniające, które może skutkować nałożeniem kary na kwotę 2000 zł – czytamy na stronie internetowej łódzkiego Inspektoratu.

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE