Reklama

Reklama

Wypadki śmiertelne, kilkaset osób rannych: policja podsumowuje wakacje na drogach

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: archiwum KCI

Wypadki śmiertelne, kilkaset osób rannych: policja podsumowuje wakacje na drogach - Zdjęcie główne

W trakcie tegorocznych wakacji na terenie powiatu kutnowskiego doszło do jednego śmiertelnego wypadku | foto archiwum KCI

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Wakacje 2021 dobiegły końca. Dla policjantów z naszego regionu był to czas intensywnej pracy mającej zapewnić bezpieczeństwo odpoczywającym i przejeżdżającym przez lokalne drogi. Do ilu wypadków doszło na terenie powiatu kutnowskiego i województwa łódzkiego?

Reklama

W okresie wakacyjnym na drogach województwa łódzkiego najbardziej wzmożony ruch kołowy odbywał się na trasach prowadzących w kierunku miejscowości nadmorskich w kierunku północnym oraz w kierunku południowym (woj. śląskie, małopolskie, podkarpackie). Policjanci ruchu drogowego podczas działań „Bezpieczne wakacje 2021”, czuwali nad bezpieczeństwem kontrolując m. in. przestrzeganie ograniczeń prędkości, stan trzeźwości kierujących, stan techniczny pojazdów, korzystanie z pasów, sposób przewożenia pasażerów itp.. Policjanci w białych czapkach prowadzili również szczegółowe kontrole autobusów przewożących dzieci na letni wypoczynek zarówno na wyznaczonych punktach jak i poza nimi. W woj. łódzkim przeprowadzono łącznie  1026 takich kontroli.

Od początku wakacji tj. 25 czerwca do 31 sierpnia 2021 roku na drogach województwa łódzkiego doszło do 478 wypadków drogowych, w których rannych zostało 593 osoby. 31 z nich to wypadki śmiertelne, w których śmierć poniosły 33 osoby. W porównaniu do analogicznego okresu roku ubiegłego odnotowalno 60 wypadków mniej. Spadek wypadków dotyczy zarówno ogólnej liczby takich zdarzeń, jak i ofiar śmiertelnych tj. o 6 i rannych o 40.

Od początku wakacji tj. 25 czerwca do 31 sierpnia 2021 roku na drogach powiatu kutnowskiego doszło do 38 wypadków drogowych, w których rannych zostało 64 osoby. 1 z nich to wypadek śmiertelny (pisaliśmy o tym TUTAJ), w których śmierć poniosła 1 osoba. W porównaniu do analogicznego okresu roku ubiegłego odnotowano o 15 wypadków mniej. Spadek dotyczy również ofiar śmiertelnych tj. o 6 . Wzrosła natomiast liczba kolizji o 27

Pomimo wielu apeli oraz prowadzonych działań profilaktycznych, podczas działań „Bezpieczne wakacje 2021” na drogach województwa łódzkiego zatrzymano 1313 kierujących.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)
Wczytywanie komentarzy