Reklama

Reklama

Na Skłodowskiej i Wybickiego chcą monitoringu

Opublikowano: wt, 24 mar 2015 07:00
Autor:

Na Skłodowskiej i Wybickiego chcą monitoringu - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Kutnianie z ulic Skłodowskiej i Wybickiego mają sposób na osiedlowych chuliganów. Postulują, by w newralgicznych miejscach zamontować monitoring. - Kamery znajdują się głównie w centrum, a przecież wiadomo, że w bocznych, osiedlowych uliczkach licho nie śpi - twierdzą mieszkańcy. Miasto póki co na taką inwestycję nie ma środków.fot. Krystyna Dobrowolska uważa, że monitoring poprawiłby bezpieczeństwo w tej części miasta.

Reklama

Krystyna Dobrowolska mieszka w pobliżu ulic Skłodowskiej i Wybickiego, z nadchodzącej wiosny bardzo się cieszy. Wie jednak doskonale, że słoneczna pogoda i wyższe temperatury oznaczają, że popołudniami i w wolne dni w okolicznych zaułkach czy na klatkach schodowych młodzież będzie hałasować, spożywać alkohol.

- Nie daj Boże, żeby coś zniszczyli lub kogoś napadli. Monitoring osiedlowy rozwiązałby problem. Straż miejska czy policja miałyby takich gagatków na wyciągniecie ręki - uważa kutnianka.

Jej głos nie jest odosobniony. Wie o tym doskonale Łukasz Walczak, policjant i radny miejski.

- Liczę, że dzięki mojej pracy samorządowej uda się zrealizować to przedsięwzięcie. Kamery znacząco poprawiłyby bezpieczeństwo mieszkańców w tej części miasta - mówi.

Miasto nie mówi nie, ale przyznaje bez ogródek, że na ten moment na przedsięwzięcie brakuje funduszy.

- W tym roku w budżecie miasta Kutno nie przewidziano środków finansowych na rozszerzenie monitoringu miejskiego. Do Urzędu Miasta nie wpłynęły żadne postulaty w tej sprawie od mieszkańców. Straż Miejska przyjrzy się sprawie i będą miały tam miejsce częstsze patrole - informuje nas biuro prasowe magistratu.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)