Reklama

Na widok policji zaczął uciekać. Złapali go i... wyczuli od niego olej napędowy!

Opublikowano:
Autor:

Na widok policji zaczął uciekać. Złapali go i... wyczuli od niego olej napędowy! - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia W piątek po północy złodziej paliwa wpadł w ręce włocławskich policjantów, krótko po popełnieniu przestępstwa. Mężczyzna włamał się do zbiornika z olejem napędowym w zaparkowanej ciężarówce. W trakcie czynności okazało się, iż to nie pierwsze tego typu przestępstwo 37-latka. Za swoje zachowanie odpowie przed sądem. Złodziejem okazał się mieszkaniec pow. kutnowskiego.

W piątek tuż po północy na komendę we Włocławku zadzwonił zaniepokojony kierowca, który poinformował o kradzieży paliwa z ciężarówki zaparkowanej w miejscowości Józefowo. Na miejsce natychmiast został wysłany patrol, który w drodze na zdarzenie, dostrzegł mężczyznę idącego poboczem, trzymającego w ręku różne przedmioty. Na widok radiowozu przechodzień zaczął nerwowo się rozglądać, po czym odrzucił wszystko co miał w rękach i zaczął uciekać. Po kilkunastu metrach został jednak zatrzymany i obezwładniony.

- Policjanci wyczuli od niego bardzo silną woń oleju napędowego. Całe ubranie miał przesiąknięte charakterystyczną, ropopochodną cieczą. Po krótkiej rozmowie zatrzymany przyznał się do kradzieży paliwa z ciężarówki zaparkowanej nieopodal. Oświadczył, że odrzuconymi przedmiotami były bańka z paliwem i metalowy klucz, za pomocą którego dostał się do wnętrza zbiornika - relacjonuje st. sierż. Anita Szefler-Ciupińśka z KMP Włocławek.

Policjanci udali się wraz z nim na miejsce zgłoszenia interwencji. W rozmowie z kierowcą ustalili, że ze zbiornika ciężarówki zniknęło ok 250 l oleju napędowego. Pod samochodem widoczna była olbrzymia plama paliwa, a nieopodal leżały inne puste bańki.

Zatrzymany złodziej oświadczył policjantom, że potrzebował trochę paliwa i postanowił zdobyć je w nielegalny sposób. Straty, które wyrządził, oszacowano na ponad 1000 zł.

- Po przewiezieniu na komendę wyszło na jaw, że 37-latek miał prawie promil alkoholu w organizmie. Mężczyzna spędził noc w policyjnej celi. Ponadto w trakcie dalszych czynności śledczy ustalili, że mieszkaniec powiatu kutnowskiego dokonał przestępstwa w warunkach recydywy. Oznacza to, że czeka go surowsza kara - dodaje Anita Szefler-Ciupińśka.

37-latek będzie odpowiadał przed sądem za kradzież z włamaniem do zbiornika paliwa ciężarówki, w warunkach powrotu do przestępstwa. Grozi mu kara do 7,5 roku pozbawienia wolności.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE