reklama
reklama

Nadleśnictwo w Kutnie rozpoczyna sprzedaż choinek. Sprawdź szczegóły

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: fot. RDLP W ŁODZI

Nadleśnictwo w Kutnie rozpoczyna sprzedaż choinek. Sprawdź szczegóły  - Zdjęcie główne

Nadleśnictwo w Kutnie rozpoczyna sprzedaż choinek. Sprawdź szczegóły | foto fot. RDLP W ŁODZI

reklama
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Wielkimi krokami zbliżają się tegoroczne Święta Bożego Narodzenia. Z tej okazji Nadleśnictwo w Kutnie już w przyszłym tygodniu rozpoczyna sprzedaż choinek. Sprawdzamy, jakie drzewka znajdują się w ofercie oraz kiedy dokładnie rusza ich sprzedaż.
reklama

Nadleśnictwo Kutno – sprzedaż choinek 

Jak poinformowało w mediach społecznościowych Nadleśnictwo Kutno, sprzedaż drzewek prowadzona będzie w dniach 15 – 17 grudnia w godzinach 8:00 – 14:30 w siedzibie Nadleśnictwa (Chrosno 13, 99-306 Łanięta). 

Druga tura sprzedaży to dni od 20 do 23 grudnia w tych samych godzinach. Nadleśnictwo zaznacza jednocześnie, że zapasy mogą skończyć się wcześniej, dlatego lepiej nie czekajcie z zakupem drzewka do ostatniej chwili. 

Co znajduje się w ofercie?

  • Świerki pospolite o wymiarach: do 1,2 m; 1,3 – 2,5 m i powyżej 2,5 m
  • Jodły pospolite o wymiarach: 1 – 2 m

 

Świerki, jodły czy sosny z Lasów Państwowych trafiające do sprzedaży i na akcje dobroczynne pochodzą z planowanych przez leśników przerzedzeń wykonywanych jako cięcia pielęgnacyjne oraz z plantacji choinkowych, od początku zakładanych z przeznaczeniem na sprzedaż drzewek. Jak zaznaczają przedstawiciele kutnowskiego nadleśnictwa, do sprzedaży trafiają choinki cięte na bieżąco, aby ograniczyć ilość niesprzedanych drzewek do minimum.

Żywa czy sztuczna – co wybrać? Co zrobić z żywym drzewkiem po świętach? 

- Naturalna choinka może trafić na kompostownik i potem użyźnić glebę w ogrodzie, stać się ściółką pod rośliny. Inne rozwiązanie to wykorzystać ją na opał, a popiół drzewny zastosować jako nawóz. Są także punkty, w których oddamy choinkę za darmo i zostanie ona np. spalona w elektrociepłowni - zaznaczają Lasy Państwowe. 

Warto wspomnieć, że sztuczne choinki są dużym obciążeniem dla Ziemi. Do ich wykonania zużyto substancje ropopochodne, mnóstwo energii i wody. Ich produkcja i transport pozostawia ogromny ślad węglowy. Dodatkowym minusem jest to, że będą rozkładać się nawet 500 lat. Lasy Państwowe zachęcają więc do wyboru żywych drzewek. Jeśli nie przekonuje Was ekologia, dodajmy, że ceny żywych choinek są często sporo niższe. 

fot. RDLP W ŁODZI

reklama
reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
reklama
reklama