Reklama

Nadwyżka budżetowa na łatanie dziur

Opublikowano:
Autor:

Nadwyżka budżetowa na łatanie dziur - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia 1,7 mln zł wolnych środków ma do dyspozycji magistrat po zamknięciu budżetu za 2012 rok - poinformował podczas dzisiejsze konferencji prasowej włodarz Kutna. Pieniądze zostaną przeznaczone na latanie dziur i sprzątanie miasta po zimie.- Zima nam bardzo dokucza w tym roku. Mamy już kwiecień, a śnieg nadal zalega na ulicach. Rok temu akcja zima trwała 90 dni i wydano na nią 496 tys. zł. W tym roku minęły już 124 dni tej akcji i końca nie widać. Odśnieżanie miasta kosztowało nas już ponad milion złotych - wyjaśnia Jacek Boczkaja, zastępca prezydenta Kutna.

Dzisiejsza konferencja prasowa stanowiła okazję do podsumowania ubiegłorocznego budżetu. - Mimo medialnych doniesień o kryzysie, u nas go jeszcze nie widać - podkreślał Zbigniew Burzyński.

Planowane dochody w wysokości ponad 133 mln zł wykonano na poziomie 95,48 proc. Niższe niż pierwotnie zakładano okazały się dochody w udziałach w podatkach PIT i CIT, sprzedaży majątku czy wpływów z Aquaparku Kutno. Przychody wyniosły 16,5 mln zł a rozchody 10,6 mln zł. Wydatki wykonano na poziomie 94,64 proc. (131 mln zł). Lwią część wydatków stanowiła oświata. Na funkcjonowanie placówek oświatowych miasto wydało ponad 40 mln zł. Pomoc społeczne pochłonęła 11,4 mln zł a kultura 5,1 mln zł.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE