Reklama

Reklama

Najpiękniejsza pisanka wielkanocna w ZS w Byszewie

Opublikowano: wt, 31 mar 2015 20:46
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Przed nami najważniejsze dla chrześcijan a zarazem najbardziej kojarzące się z wiosną święta Wielkanocne. Nieodłącznym elementem wielkanocnego stołu jest jajko symbolizujące rodzące się życie oraz nadzieję.Tradycją stało się zdobienie jajek, w związku z tym uczniowie szkoły podstawowej w Zespole Szkół w Byszewie mieli okazję wykazać się kreatywnością oraz zdolnościami plastycznymi, biorąc udział w zorganizowanym przez Edytę Rożnowską konkursie zatytułowanym „Najpiękniejsza pisanka wielkanocna”.

Reklama

Dzieci wykonały pisanki w różnych technikach, zarówno tradycyjnych, jak również i tych nowoczesnych – najpopularniejszych. Najbardziej oryginalne oraz najstaranniej wykonane pisanki zostały nagrodzone. Ponadto nagrodzone prace były elementem wystawy pokonkursowej.

Zbliżające się święta to również czas refleksji i zadumy nad Męką, Śmiercią i Zmartwychwstaniem Chrystusa. Wielki Tydzień to najważniejszy czas w roku liturgicznym, dlatego też tematem przewodnim kolejnego konkursu zorganizowanego przez E. Rożnowską było Triduum Paschalne.

W tym przypadku swoimi zdolnościami oraz pomysłowością mogli się wykazać gimnazjaliści. Uczniowie mieli za zadanie wykonać prezentację multimedialną zawierającą wiadomości dotyczące Triduum Paschalnego. Jury przy ocenie prac brało pod uwagę dobór informacji, zastosowaną grafikę oraz animacje. Zwycięscy zostali nagrodzeni. Gratulujemy!

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)