Reklama

Reklama

Najwyższa Izba Kontroli m.in. w powiecie kutnowskim. Co sprawdzali?

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: nik.gov.pl

Najwyższa Izba Kontroli m.in. w powiecie kutnowskim. Co sprawdzali? - Zdjęcie główne

Siedziba Najwyżej Izby Kontroli, której pracownicy odwiedzili m.in. powiat kutnowski | foto nik.gov.pl

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Najwyższa Izba Kontroli wzięła pod lupę setki obiektów na drogach województwa łódzkiego - w tym także na drogach w powiecie kutnowskim. Informacje na ten temat przekazuje Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad.

Reklama

- Pozytywnym wynikiem zakończyła się kontrola NIK w łódzkim Oddziale GDDKiA. Dotyczyła ona utrzymania obiektów mostowych i przepustów w województwie łódzkim - informuje Maciej Zalewski z łódzkiej Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

Kontrola obejmowała kilka obszarów - między innymi utrzymanie i zapewnianie bezpieczeństwa użytkowania, a także planowania i wykorzystania wydatków na remonty, przebudowy i bieżące utrzymanie

Bezbłędnie na drogach krajowych

Maciej Zalewski stwierdza także, że w przypadku łódzkiego Oddziału GDDKiA w żadnym z kontrolowanych obszarów nie stwierdzono uchybień.

- Należy podkreślić, że kontrolą objęto wszystkich zarządców dróg z terenu województwa łódzkiego - dodaje M. Zalewski.

Właściwe zarządzanie ponad 850 obiektami

Warto dodać, że kontrolą objęto ponad 850 obiektów mostowych zarządzanych przez GDDKiA. Dla porównania, w przypadku Zarządu Dróg Wojewódzkich w Łodzi skontrolowano ok. 150 obiektów.

- W sumie kontrola objęła blisko 1300 obiektów. Wobec pozytywnych wyników kontroli NIK nie sformułowała uwag ani wniosków dotyczących GDDKiA - podkreśla Zalewski.

Komentarz NiK

NiK także zauważa, że najskuteczniejszym zarządcą dróg w regionie był łódzki oddział GDDKiA.

- Blisko 85% obiektów mostowych pod jego zarządem uzyskało ocenę odpowiednią (5) lub zadowalającą (4). Nie da się tego powiedzieć o pozostałych zarządcach – niemal 75% spośród podlegających im 435 obiektów mostowych i przepustów było w stanie niepokojącym (3), niedostatecznym (2) lub przedawaryjnym (1) - informuje w swoim raporcie Najwyższa Izba Kontroli.

Najgorzej jest w wypadku zarządców powiatowych – 130 spośród 148 obiektów mostowych (blisko 88%) wymagało pilnych napraw. 3,6% obiektów nie podlegało ocenie z racji toczących się remontów.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)
Wczytywanie komentarzy