Reklama

"Nam naprawdę zależy". Konferencja kutnowskiego SLD

Opublikowano:
Autor:

"Nam naprawdę zależy". Konferencja kutnowskiego SLD - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Niespełna godzinę temu zakończyła się specjalna konferencja kutnowskiego Sojuszu Lewicy Demokratycznej, w której uczestniczyli między innymi parlamentarzyści lewicy z województwa łódzkiego. Na pytania dziennikarzy odpowiadali Bartosz Serenda oraz Dariusz Joński. Lewica przedstawiła swoje zamiary, co do zbliżających się wyborów samorządowych oraz do Europarlamentu.Spotkanie w siedzibie kutnowskiego SLD opierało się na 3 punktach: wyborach do europarlamentu, wyborach samorządowych oraz niepokojach związanych z prywatyzacją kutnowskiego PKS-u.Dariusz Joński poinformował, że Sojusz Lewicy Demokratycznej zamierza przystąpić do ostrej walki o głosy wyborców, zwłaszcza w plebiscycie dotyczącym obsadzenia miejsc w Brukseli.- Województwo łódzkie nie ma swojego przedstawiciela w tym organie Unii a to ważne, by ktoś lobbował za naszymi interesami. Już pod koniec lutego chcemy przedstawić listy kandydatów do europarlamentu z naszego klubu oraz ich liderów - mówił Dariusz Joński.

Równie ważne mają być wybory samorządowe. Kandydatów do lokalnych władz poznamy również na koniec lutego.

- Samorząd to istotna sprawa. Małe ojczyzny to jeden z naszych priorytetów. Na Bartku Serendzie spoczywa zadanie ułożenie list - podkreślał Dariusz Joński.

Członkowie SLD poinformowali również, że zamierzają dokładnie przyjrzeć się prywatyzacji kutnowskiego PKS-u. Jeśli okaże się, że przy sprzedaży doszło do jakichkolwiek nieprawidłowości sprawę skierują do NIK-u.

Zaraz po konferencji członkowie SLD udali się na spotkanie z pielęgniarkami na trwającym dziś Białym Forum.

- Otrzymaliśmy zaproszenie na to wydarzenie. Sprawy związków są nam bardzo bliskie i zawsze będziemy bronić praw pracowników - mówił Bartosz Serenda.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE