Reklama

Reklama

Napadał na sklepy i… rozpijał niepełnoletnią osobę. Przed policją ukrywał się w powiecie kutnowskim [ZDJĘCIA]

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia W powiecie kutnowskim zatrzymano 32-letniego mieszkańca Sieradza, który pod koniec marca 2021 roku zaatakował sprzedawców w trzech sklepach. Mężczyzna usłyszał prokuratorskie zarzuty dwóch rozbojów, kradzieży zuchwałej oraz rozpijania osoby małoletniej. Sąd zdecydował, że 32-latek najbliższe miesiące spędzi w areszcie.

Reklama

22 marca 2021 roku w godzinach nocnych w trzech sklepach na terenie Sieradza doszło do ataku na ekspedientki. Za każdym razem sposób działania sprawcy był podobny. Po zrobieniu drobnych zakupów, wbiegał za ladę, odpychał ekspedientkę i z otwartej kasy kradł znajdującą się w niej gotówkę. 

- W dwóch sklepach napastnik ukradł w ten sposób kilkaset złotych. Natomiast trzeci napad udaremnił przebywający w sklepie klient. Sprawca zastraszył ekspedientkę, chcąc ukraść pieniądze z kasy. Dzięki szybkiej interwencji przebywającego w sklepie mężczyzny, sprawca uciekł, nie osiągając zamierzonego celu – relacjonuje asp.sztab.  Agnieszka Kulawiecka, oficer prasowy KPP Sieradz.

Po otrzymaniu zgłoszeń, na miejscu wszystkich zdarzeń pracowała grupa dochodzeniowo-śledcza z udziałem technika kryminalistyki oraz kryminalni z sieradzkiej komendy. Policjanci skrupulatnie zbierali materiał dowodowy oraz zabezpieczyli wszystkie ślady. 

- Dzięki intensywnym czynnościom oraz dobrej znajomości środowiska przestępczego, już kilkanaście godzin po zdarzeniach, kryminalni znali personalia napastnika. Był to 32-letni mieszkaniec Sieradza, znany policjantom ze swej kryminalnej przeszłości. Agresor, chcąc uniknąć odpowiedzialności, opuścił swoje miejsce zamieszkania. Kryminalni dokładnie sprawdzali każdy sygnał, aby ustalić gdzie przebywa sprawca. Wpadli na jego trop, ustalając, że prawdopodobnie ukrywa się on w okolicach Kutna – dodaje asp.sztab.  Agnieszka Kulawiecka.

Dzięki współpracy z policjantami kutnowskiej komendy „namierzony” został dokładny adres pobytu 32-latka. 1 maja 2021 roku został on zatrzymany przez policjantów na terenie powiatu kutnowskiego. Trafił do policyjnej celi, a następnego dnia usłyszał prokuratorskie zarzuty dwóch rozbojów i  kradzieży zuchwałej. 

- W ramach prowadzonych w sprawie czynności ustalono również, że w marcu 2021 roku, 32-latek kilkakrotnie udzielał alkoholu osobie niepełnoletniej. Przestępstwo rozpijania małoletniego znalazło się również wśród zarzutów przedstawionych podejrzanemu. W czasie przesłuchania częściowo przyznał się on do zarzucanych czynów – opisuje oficer prasowy sieradzkiej policji.

Sąd, przychylając się do wniosku Prokuratora Rejonowego w Sieradzu, zastosował wobec podejrzanego 3 miesięczny areszt.  

- Z uwagi na to, że 32-latek popełnił czyny w warunkach recydywy, górna granica kary może być zwiększona o połowę. Za dokonane przestępstwa grozi mu kara nawet do 18 lat pozbawienia wolności – kończy asp.sztab. A. Kulawiecka

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)
Wczytywanie komentarzy