Reklama

Nauczyciele namawiają uczniów do udziału w protestach? ''Możemy wyciągnąć konsekwencje''

Opublikowano:
Autor:

Nauczyciele namawiają uczniów do udziału w protestach? ''Możemy wyciągnąć konsekwencje'' - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Wczoraj Ministerstwo Edukacji Narodowej wydało komunikat dot. protestów przeciwników zaostrzenia prawa aborcyjnego, które jak wiadomo dobywają się również w Kutnie. MEN uważa, że manifestacje ciągną za sobą zagrożenie epidemiologiczne. Wobec nauczycieli biorących udział w protestach lub namawiających do tego swoich uczniów mogą być wyciągnięte konsekwencje.

- Mamy sygnały, że niektórzy nauczyciele namawiali uczniów do udziału w protestach. Naszym obowiązkiem jest natychmiastowa reakcja na takie informacje – informuje Anna Ostrowska, rzecznik prasowy Ministerstwa Edukacji Narodowej.

MEN - zgodnie z zapowiedzią – poprosiło kuratorów oświaty o sprawdzenie czy takie sytuacje miały miejsce w ich regionie i jaka była na nie reakcja dyrektorów szkół.

- Jeżeli potwierdzi się, że niektórzy nauczyciele namawiali uczniów do udziału w protestach lub sami brali w - nich udział, powodując zagrożenie w czasie epidemii i zachowując się w sposób uwłaczający etosowi ich zawodu, będą wyciągnięte konsekwencje przewidziane prawem. Nie ma także naszej zgody na zachęcanie dzieci oraz młodzieży do chuligańskich i wulgarnych zachowań. Nie ma zgody na to, aby uczniowie zachowywali się w taki sposób – podkreśla Anna Ostrowska.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE