Reklama

Reklama

Nawet 40 tysięcy za ogródek działkowy? Przejrzeliśmy oferty z Kutna i okolic

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: jofwooster, CC BY-SA 3.0 <https://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0>, via Wikimedia Commons

Nawet 40 tysięcy za ogródek działkowy? Przejrzeliśmy oferty z Kutna i okolic - Zdjęcie główne

Nawet 40 tysięcy za ogródek działkowy? Przejrzeliśmy oferty z Kutna i okolic | foto jofwooster, CC BY-SA 3.0 <https://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0>, via Wikimedia Commons

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Zastanawiacie się, ile trzeba zapłacić za działkę rekreacyjną w Kutnie i okolicach? Niestety, nie jest to mały wydatek, a chcąc zainwestować we własny kawałek zieleni w mieście, musimy liczyć się z kwotami rzędu co najmniej kilkunastu tysięcy złotych. Postanowiliśmy zatem przyjrzeć się kutnowskim ofertom zamieszczanym na popularnych serwisach ogłoszeniowych – większość z nich oscyluje wokół 20 tysięcy złotych.

Reklama

Od kilkunastu do nawet kilkudziesięciu tysięcy złotych za działkę

W ostatnich latach znacznie wzrosła popularność działek rekreacyjnych położonych na terenach Rodzinnych Ogródków Działkowych (ROD). Ofert sprzedaży jest jednak stosunkowo mało. Przeglądając trzy serwisy ogłoszeniowe, znaleźliśmy zaledwie nieco ponad 20 ofert w Kutnie i okolicach. 

Wydaje się, że szukając działki trzeba się liczyć z wydatkiem co najmniej kilkunastu tysięcy złotych. Żadne ze znalezionych przez nas ogłoszeń nie zeszło poniżej kwoty 18 tys. Co natomiast z górną granicą? Większość ofert zamykała się w 30 czy 40 tys. zł. To jednak nie jest maksymalna kwota – za niektóre ogródki zapłacimy nawet 60 czy 70 tys. zł. Wszystko zależy od stopnia zagospodarowania terenu, zabudowy, powierzchni, jak i lokalizacji.

Ogródki działkowe Kutno - oferty

Postanowiliśmy przyjrzeć się dostępnym ogłoszeniom i ich cenom. Pod lupę wzięliśmy te na OLX, adresowo.pl i KCI.

Na pierwszym z wymienionych portali znaleźliśmy jedynie dwa ogłoszenia. Pierwsze z nich dotyczy ogródka działkowego w ROD Kutno/Piwki o powierzchni 450 mkw. Cena to 19 800 zł. Drugie ogłoszenie dotyczy działki w ROD „Bartek” na Dybowie. Za działkę o powierzchni 300 mkw. trzeba będzie zapłacić 30 tys. zł.

W ogłoszeniach zamieszczanych na KCI proponowane ceny są bardzo podobne. Za działkę w ROD Relaks przy Krzywoustego o powierzchni 290 mkw. zapłacimy 25 tys. zł. Tyle samo trzeba będzie wydać w ROD Słoneczko przy Oporowskiej (działka o powierzchni 300 mkw.). 

Znaleźliśmy też nieco tańsze oferty. Działka w ROD Kutnowianka w Bielawkach (290 mkw.) to „tylko” wydatek rzędu 18,5 tys. zł. Jeszcze tańszą propozycję udało nam się znaleźć w ROD Kolejarz na Krośniewickiej. Tam za działkę o powierzchni 450 mkw. zapłacimy 18 tys. zł. 

Na adresowo.pl również pojawiły się ogłoszenia za około 20 tys. zł (np. działka o powierzchni 300 mkw. w ROD Polanka za 26 tys. zł), ale nie zabrakło również dużo droższych ofert – za 38, 40, 55 czy nawet 65 tys. zł. 

Warto zwrócić uwagę, że każda z wymienionych przez nas działek jest w nieco innym standardzie, zarówno jeśli chodzi o wygląd, jak i chociażby możliwość podłączenia prądu. Każda wymaga różnego nakładu pracy i dodatkowych kosztów. Jeśli zastanawiacie się nad taką inwestycją, dokładnie sprawdźcie wszystkie szczegóły w znalezionych przez was ogłoszeniach. Bardzo często bez problemu znajdziecie działkę o może nieco mniejszej powierzchni, ale w dużo lepszym standardzie i wymagającą mniejszego nakładu pracy w korzystniejszej cenie.

Czego nie robić na działce?

Warto pamiętać, że ogródek działkowy nie może być wykorzystywany do zamieszkiwania ani prowadzenia żadnej działalności gospodarczej czy handlu. W regulaminie ROD znajdziemy również zapisy zabraniające:

  • zanieczyszczania dróg, alejek, rowów oraz terenów przylegających do ROD
  • przechowywania i gromadzenia na działce przedmiotów, które nie są potrzebne do korzystania z działki i obniżają jej walory estetyczne
  • wrzucania odpadów z działki do ogrodowych pojemników, zarówno odpadów komunalnych jak i roślin
  • spalania na terenie działki liści, gałęzi oraz wszelkich odpadów
  • stawiania na terenie ogrodów działkowych szop, wychodków, komórek itd.
  • wystrzeliwania petard oraz innych ładunków wybuchowych, strzelania oraz polowania.
  • przycinania, sadzenia oraz usuwania drzew, krzewów i roślinności na terenach ogólnodostępnych dla działkowiczów
  • mycia i naprawiania na terenie ROD - także na miejscach postojowych - wszelkich pojazdów mechanicznych
  • wprowadzania i trzymania na terenie ROD psów bez smyczy i kagańca oraz stałego utrzymywania kotów i psów na działce
  • sadzenia, a także usuwania drzew i krzewów na terenach ogólnych ROD.
 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)
Wczytywanie komentarzy