Reklama

"Nie da się wystawić identycznych sztuk." Rozmowa z Jagodą Kubiak

Opublikowano:
Autor:

"Nie da się wystawić identycznych sztuk." Rozmowa z Jagodą Kubiak - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia O teatrze, reżyserce i grze aktorskiej rozmawiamy z Jagodą Kubiak, szefową Kutnowskiego Teatru Amatorskiego.„Zemsta” od chwili premiery była wystawiana przez KTA trzykrotnie. Jako reżyser jest Pani dumna ze swoich aktorów?- Jak najbardziej. Jestem pełna podziwu. Godzą pracę zawodową ze swoją pasją. Co ciekawe, ta ich pasja podoba się innym. Obejrzało nas już ponad tysiąc osób. Każde z przedstawień było inne. Nie da się wystawić identycznych sztuk. Co ciekawe, każdy z aktorów od momentu pierwszych prób do teraz bardzo ewoluował. Każdy włożył w odgrywane przez siebie role wiele pracy.

Widownia to docenia...

- Najwyraźniej. Oczywiście zdarzają się wpadki, to są przecież amatorzy. Niemniej jednak wkładają serce w swoją grę, a publiczność to docenia. Za każdym razem bilety na „Zemstę” rozchodziły się momentalnie. Były nawet problemy z wejściówkami dla rodzin aktorów. Dodać należy, że na przyczynę naszych sukcesów niewątpliwie składa się przyjazna i życzliwa atmosfera tworzona przez dyrektora Radosława Rojewskiego i młodą załogę Kutnowskiego Domu Kultury.

Czuje się Pani spełniona jako reżyser?

- Na pewno. Mam ogromną satysfakcję z tego, co robię. Zanim przeszłam na emeryturę uczyłam języka polskiego. Może moi uczniowie, a wypuściłam ich spod swoich skrzydeł tysiące, będą mieli mi za złe to, co powiem. Liczę jednak, że mnie zrozumieją. Żałuję, że wcześniej nie zajęłam się reżyserowaniem.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE