Reklama

"Nie" dla ścieżki rowerowej i chodnika na Grunwaldzie?

Opublikowano:
Autor:

"Nie" dla ścieżki rowerowej i chodnika na Grunwaldzie? - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Do Urzędu Miasta Kutna trafił wniosek o budowę chodnika i ścieżki rowerowej przy ulicy Grunwaldzkiej na odcinku od ronda Dmowskiego w kierunku przejazdu kolejowego. Potrzebę taką zgłosił jeden z mieszkańców - Krystian Marzec. Kutnianin otrzymał właśnie odpowiedź od zastępcy prezydenta - Jacka Boczkai i niestety, ale ścieżki nie będzie, a przynajmniej nie w tym roku.

Pan Krystian potrzebę budowy chodnika poparł nie konkretnymi argumentami:

- Ulica Grunwaldzka i przyległe do niej ulice są gęsto zabudowane (nadal rozbudowywane). Ponadto przy ulicy Grunwaldzkiej znajdują się Rodzinne Ogrody Działkowe, zakłady pracy, firmy usługowe, cztery przystanki autobusowe, etc. Skutek jest taki, że ruch pieszych w tym miejscu jest wzmożony, a chodnika nie ma! - pisze pan Krystian. - Dzieci w wieku szkolnym także nie mają łatwego życia przechadzając się "poboczem". Jest ono wyboiste, zapiaszczone, kamieniste. W okresie jesienno-zimowym zamienia się w niezliczoną ilość kałuż - pisze Krystian Marzec.

Kolejną kwestią są rowerzyści, których na tej drodze nie brakuje.

- Niestety stan połatanej jezdni, a także jej krawędzie są niesprzyjające rowerzystom, a tym samym są niebezpieczne. Rowerzysta, który zmuszony przez pojazd mechaniczny, nagle musi zjechać na nieutwardzone i bardzo wyboiste pobocze drogi może ulec tragicznemu w skutkach wypadkowi - dodaje.

Mieszkaniec zwraca również uwagę na to, że droga ta, mimo zamkniętego przejazdu kolejowego, jest w znacznym stopniu użytkowana przez mieszkańców samej ulicy Grunwaldzkiej, jak i miejscowości Malina, Stara Wieś oraz pozostałych miejscowości z gm. Kutno.

- Co istotne, przy ul. Grunwaldzkiej znajdują się też firmy, do których dojeżdżają samochody ciężarowe. Ten element również stanowi zagrożenie dla osób korzystających z jezdni jako jedynego utwardzonego elementu drogi - czytamy w piśmie.

Wniosek ten trafił do porządku obrad sesji Rady Miasta. Radni nie mieli wątpliwości i jednogłośnie postanowili przekazać sprawę do rozpatrzenia organowi właściwemu, czyli prezydentowi. Wczoraj otrzymaliśmy do wglądu pismo z odpowiedzią władz miasta. Zgodnie z budżetem miasta na rok bieżący zadanie, o które wnioskował pan Krystian nie zostanie zrealizowane w tym roku. Nie będzie ono także wykonane w ramach wieloletnich programów inwestycyjnych w zakresie budowy i modernizacji dróg na lata 2019-2020. Ale nie wszystko stracone.

- Modernizacja ulicy Grunwaldzkiej będzie przewidziana przy prowadzeniu prac związanych z budową wiaduktu łączącego ulicę Grunwaldzką z DK nr 92 - poinformował zastępca prezydenta, Jacek Boczkaja.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE