Reklama

Nie dla ubojni bydła rogatego

Opublikowano:
Autor:

Nie dla ubojni bydła rogatego - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Stowarzyszenie "Czysta Okolica" ma wiele zastrzeżeń wobec raportu środowiskowego przygotowanego przez spółkę Beef Beef, która chce uruchomić ubojnię bydła rogatego. Organizacja jest już stroną w prowadzonym postępowaniu administracyjnym. Swoje uwagi do raportu złożyły również firmy działające na terenie Podstrefy Kutno.- Przedstawiony przez Beef Beef raport środowiskowy jest tendencyjny, zawierający wiele braków, błędów i nieścisłości - mówi Andrzej Orłow, prezes Czystej Okolicy. - Obecnie istniejąca ubojnia jest bardzo uciążliwa. Zgodnie z obowiązującym pozwoleniem ubijają do 16 tys. świń na dobę. Ich kwik jest nie do zniesienia.

- Nasza oczyszczalnia nie jest gotowa na taką ilość ścieków. Beef Beef zamierza bić 1200 sztuk bydła dziennie co w przeliczeniu odpowiada ściekom produkowanym przez ponad 16 tys. mieszkańców. Nie mówimy, że chcemy blokować jakąkolwiek inwestycję. Stoimy jednak na straży ochrony środowiska, przestrzegania prawa i dbamy o warunki życia mieszkańców - kontynuuje A.Orłow.

Swoje uwagi do raportu wniosły też firmy działające w strefie ekonomicznej. Ich wątpliwości budzi fakt, że inwestor nie planuje budowy parkingu dla pojazdów oczekujących z bydłem na rozładunek.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE