Reklama

Reklama

Nie możesz odpalić auta? Zadzwoń po strażników miejskich

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: UM Kutno

Nie możesz odpalić auta? Zadzwoń po strażników miejskich - Zdjęcie główne

Kutnowska straż miejska jest gotowa pomóc kierowcom | foto UM Kutno

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Siarczyste mrozy mają zawitać w weekend do Kutna. Słupki rtęci mogą spaść nawet do -20 stopni. W związku z tym wielu kierowców może mieć problem z odpaleniem swoich samochodów. W takich sytuacjach może pomóc kutnowska Straż Miejska. Funkcjonariusze są wyposażeni w specjalne urządzenie rozruchowe, dzięki któremu uda się rozwiązać problemu z odpaleniem auta na mrozie.

Reklama

- My przygotowujemy się do tych mrozów pod tym kątem, że możemy mieć właśnie dużo zgłoszeń  dotyczących możliwości odpalenia pojazdu. Akumulatory na takich mrozach niestety niekiedy nie wytrzymują. Też trzeba pamiętać, że te zgłoszenia przyjmowane są w godzinach naszej pracy, czyli od 7:30 do 22:00, tak, żebyśmy mogli spokojnie dojechać – tłumaczy Ryszard Wilanowski, Komendant Straży Miejskiej w Kutnie.

Takie sytuacje można zgłaszać pod numerem 986.

- Bywało już w latach poprzednich, że jeden z patroli zajmował się właśnie tylko pomocom w odpaleniu pojazdów – dodaje Ryszard Wilanowski.

Strażnicy podkreślają, że niekiedy trzeba na pomoc poczekać, bo urządzenie jest tylko jedno, ale w żadnym razie nie zapominają o żadnym mieszkańcu, który zgłosi potrzebę pomocy.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)
Wczytywanie komentarzy